Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

– 29 lipca 2018 r.


1.
 W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
31 lipca /wtorek/ - wsp. św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
1 sierpnia /środa/ - wsp. św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
4 sierpnia /sobota/ - wsp. św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.

2. Błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych na zakończenie Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa odbędzie się dzisiaj po każdej Mszy św. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na dzieło MIVA Polska – transportu dla misjonarzy.

3. W środę rozpoczynamy sierpień – miesiąc ważnych wydarzeń w historii Ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek, miesiąc modlitwy o trzeźwość Narodu i miesiąc wytężonej pracy przy żniwach. Polecajmy wszystkie te sprawy uczestnicząc m.in. w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę po Mszy św. wieczornej o godz.18.30.

4. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek , sobota i niedziela sierpnia.

Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w I piątek od godz. 8.30.

Adoracja eucharystyczna w I czwartek i I piątek od godz. 15.00 rozpoczęcie koronką do Bożego Miłosierdzia.

Spowiedź w I piątek rano od godz. 7.30 do 8.30 oraz popołudniu od godz. 15.00.

I sobotę różaniec fatimski po Mszy św. o godz. 18.30.

Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę za tydzień o godz. 17.00.
5. W czwartek /2 sierpnia/ można uzyskać odpust „Porcjunkuli” od zwykłymi warunkami: pobożnie nawiedzić kościół lub kaplicę, odmówić Modlitwę Pańską oraz Wyznanie Wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię świętą, pomodlić się według intencji Ojca Świętego, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust ten związany jest z osobą św. Franciszka i Bazyliką Matki Bożej Anielskiej w Asyżu.

6. W sobotę /4 sierpnia br./ wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, w której uczestniczy kilkaście osób z naszej parafii razem z ks. proboszczem i ks. Damianem. Rozpoczęcie pielgrzymki w sobotę 
w Konkatedrze w Stalowej Woli Mszą św. o godz. 6.30. Cały czas zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Karty zgłoszeniowe są w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Dzisiaj odbędzie się spotkanie przed pielgrzymkowe grupy św. Floriana i bł. Jolanty w parafii św. Floriana w Stalowej Woli o godz. 15.00 /kościół Źródło Bożego Miłosierdzia/.

7. W czasie trwania pielgrzymki /4-12 sierpnia br./ zapraszamy do uczestnictwa w duchowym pielgrzymowaniu uczestnicząc codziennie we Mszy św., przyjmując Komunię św. oraz włączając się 
w modlitwę różańcową. Zachęcamy także do podjęcia w tym czasie osobistych wyrzeczeń oraz postanowień. Każdego dnia na Mszach św. będzie podawana informacja na temat kolejnych etapów pielgrzymki.

8. W naszej parafii jak co roku na nocleg przybędą pielgrzymi z grupy Pieszej Pielgrzymki z Janowa Lubelskiego dn. 3 sierpnia br. /piątek/ ok. godz. 17.30. Bardzo prosimy o ich życzliwe przyjęcie. Wszystkich, którzy chcą przyjąć pielgrzymów na nocleg prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii parafialnej adresu domu oraz liczby pielgrzymów.

9. Zapraszamy do udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie 2019 r. Jest możliwość dołączenia do wyjeżdżających pielgrzymów. Plan zawiera m.in. pobyt w Meksyku u Matki Bożej 
z Guadalupe oraz diecezjalne i centralne obchody Dni Młodzieży w Panamie razem z papieżem Franciszkiem.

10. Na tablicy ogłoszeń został umieszczony projekt wraz z opisem herbu diecezji sandomierskiej. Został on stworzony z okazji Jubileuszu 200-lecia naszej diecezji. Będziemy wdzięczni za wszelkie sugestie oraz uwagi.

11. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Informujemy, 
że należności związane z systemem multimedialnym zostały już w całości uregulowane. Bóg zapłać. Dziękujemy również za ufundowanie zestawu, który posłuży przy sprzątaniu kościoła a także za pomoc w pracach na wysokości oraz za poświęcony czas na prace przy parafii.

12. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół. Prace porządkowe 
w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /4 i 6 sierpnia/ o godz. 9.00 prosimy, aby podjęli mieszkańcy 
ul. 11 Listopada 10/36-70.

 13. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła 

i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.