Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 września 2018 r.

1. W miniony poniedziałek nasz ksiądz dziekan Władysław Drewniak został przyjęty na oddział kardiologiczny w Stalowej Woli. Stan zdrowia księdza jest stabilny ale poważny /musi nabierać sił i dużo odpoczywać/. Zgodnie z zaleceniami lekarzy zwracamy się z prośbą o powstrzymanie się z odwiedzinami chorego. Ksiądz dziekan bardzo dziękuje za modlitwę i o nią nieustannie prosi. Z racji choroby spotkanie imieninowe księdza zostaje przełożone na inny termin. Serdecznie zapraszamy we wtorek /25 września/ w dniu imienin naszego ks. Dziekana Władysława na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji solenizanta.

2. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

25 września /wtorek/ - bł. Władysława z Gielniowa – dzień imienin ks. dziekana Władysława Drewniaka

26 wrzesnia /środa/ - wsp. św. Kosmy i Damiana – dzień imienin księży Damiana Szypuły i Damiana Blachy

27 września /czwartek/ - wsp. św. Wincentego á Paulo, prezbitera

28 września /piątek/ - wsp. św. Wacława, męczennika

29 września /sobota/ - Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała.

3. Adoracja eucharystyczna zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym
w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej o godz.18.00.

5. W przyszłą niedzielę /przez cały dzień/ będziemy gościć ze słowem świadectwa chłopaków ze chrześcijańskiej wspólnoty Cenaloco k. Tarnowa. Podejmują Oni wielką pracę nad sobą życia bez nałogów, w które wcześniej popadli. Po Mszach św. będzie możliwość osobistej rozmowy oraz nabycia dewocjonaliów i pamiątek własnoręcznie przez nich wykonanych.

6. Uroczystość rozpoczynająca bezpośrednie przygotowanie do bierzmowania odbędzie się
w niedzielę za tydzień /30 września/ na Mszy św. o godz. 16.00 a po niej spotkanie na sali widowiskowej w domu parafialnym. Uroczystość dotyczy uczniów klas VIII Szkół Podstawowych oraz klas III Gimnazjum a także ich rodziców. W trakcie uroczystości zostaną złożone deklaracje sumiennego przygotowania się przez młodzież do bierzmowania oraz aktywnego wsparcia rodziców
w tym dziele. Inne osoby, które z różnych powodów nie przystąpiły do bierzmowania w minionych latach a chcą go przyjąć prosimy o bezpośredni kontakt z księżmi.

7. Parafialne grupy dla dzieci i młodzieży serdecznie zapraszają do współpracy dotychczasowe i nowe osoby: Oaza Dzieci Bożych, Oaza młodzieżowa, ministranci młodsi i kandydaci, lektorzy, schola dziecięca, schola młodzieżowa. Wszystkie spotkania odbywają się w domu parafialnym. Szczegółowe informacje o dniu i godzinie spotkań są na tablicy ogłoszeń.

8. Spotkanie dla chóru odbędzie się w środę po nowennie do MBNP w domu parafialnym. Zapraszamy dotychczasowych chórzystów oraz nowe chętne osoby.

9. Spotkanie Legionu Maryi w każdy czwartek o godz. 16.30.

10. Serdecznie zapraszamy na Uroczystość Patronalną Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Adama Osetka jutro /24 września br./: dodatkowa Msza św. o godz. 8.00 a następnie złożenie kwiatów na grobie ks. Adama Osetka.

11. Zapraszamy młodzież do udziału w spotkaniu ewangelizacyjnym Stadion Młodych na Stadionie Narodowym w Warszawie 6 października br. Koszt: 50 zł. Zapisy u ks. Damiana Szypuły.

12. Spotkania /katechezy/ w ramach tzw. Kursu przedmałżeńskiego odbywać się będą w tym roku 

w każdy piątek o godz. 19.00 w domu parafialnym. Harmonogram spotkań na tablicy ogłoszeń.

13. W imieniu Schroniska św. Brata Alberta zwracamy się z prośbą o przekazywanie dobrowolnych darów płodów rolnych na rzecz podopiecznych schroniska. Ci, którzy nie są producentami żywności mogą wesprzeć dzieło przekazując ofiary na konto Schroniska. Szczegółowe informacje są na plakacie na tablicy ogłoszeń.

14. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom wczorajszej pielgrzymki do Krakowa i Jędrzejowa. Msze św. za pielgrzymów będą sprawowane 2;10.01.2019 r. o godz. 7.00.

Na dzień 13.10.2019 r. planujemy pielgrzymkę do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Czernej – miejsc związanych ze Szkaplerzem NMP. Szczegółowe informacje w przyszłą niedzielę.

15. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Obecnie udało się już uregulować należności za nowe oświetlenie prezbiterium. Kolejną inwestycją będzie oświetlenie drogi krzyżowej w kościele. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom niech Bóg błogosławi.

16. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół. Prace porządkowe
w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /29 września i 1 października/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. Sienkiewicza

17. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła 

i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.

18. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Mieczysława Rutyna z Gorzyc i śp. Józef Kawalec

z Gorzyc. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….