Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 września 2018 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
1 października /poniedziałek/ - wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
2 października /wtorek/ - wsp. Świętych Aniołów Stróżów
4 października /czwartek/ - wsp. św. Franciszka z Asyżu, zakonnika
5 października /piątek/ - wsp. św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy
6 października /sobota/ - wsp. św. Brunona, prezbitera.

2. Od jutra /1 października/ zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową w dni powszednie o godz. 17.15 a w niedziele o godz. 17.00.

3. Adoracja eucharystyczna zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym

w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę połączona z różańcem o godz. 17.15.

5. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek , sobota i niedziela października.

Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w I piątek od godz. 8.30.

Adoracja eucharystyczna w I czwartek i I piątek od godz. 15.00 rozpoczęcie koronką do Bożego Miłosierdzia.

Spowiedź w I czwartek i I piątek rano od godz. 6.30 do 7.30 oraz popołudniu od godz. 15.00.

W I sobotę różaniec fatimski przed Mszą św. o godz. 17.15.

Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę za tydzień o godz. 17.00.

 

6. Dzisiaj gościmy ze słowem świadectwa chłopaków ze wspólnoty Cenaloco k. Tarnowa. Podejmują Oni wielką pracę nad swoim życiem bez nałogów, w które wcześniej popadli. Po Mszach św. jest możliwość osobistej rozmowy oraz nabycia dewocjonaliów i pamiątek własnoręcznie przez nich wykonanych.

7. Dzisiaj odbędzie się uroczystość rozpoczynająca bezpośrednie przygotowanie do bierzmowania dla naszej młodzieży z III kl. Gimnazjum i VIII kl. Szkół Podstawowych oraz ich rodziców: Msza św. o godz. 16.00 a po niej spotkanie na sali widowiskowej w domu parafialnym. W trakcie uroczystości zostaną złożone deklaracje sumiennego przygotowania się przez młodzież do bierzmowania oraz aktywnego wsparcia rodziców w tym dziele. Polecajmy w modlitwie naszą młodzież.

8. Parafialne grupy dla dzieci, młodzieży i dorosłych serdecznie zapraszają do współpracy dotychczasowe i nowe osoby: Oaza Dzieci Bożych, Oaza młodzieżowa, ministranci młodsi i kandydaci, lektorzy, schola dziecięca, schola młodzieżowa, chór parafialny, Legion Maryi, Oaza Rodzin. Wszystkie spotkania odbywają się w domu parafialnym. Szczegółowe informacje o dniu i godzinie spotkań są na tablicy ogłoszeń.

9. Zapraszamy młodzież do udziału w spotkaniu ewangelizacyjnym Stadion Młodych na Stadionie Narodowym w Warszawie w najbliższą sobotę /6 października/. Koszt: 50 zł. Zapisy u ks. Damiana Szypuły.

10. Spotkania /katechezy/ w ramach tzw. Kursu przedmałżeńskiego odbywać się będą w tym roku 

w każdy piątek o godz. 19.00 w domu parafialnym. Harmonogram spotkań na tablicy ogłoszeń.

11. W imieniu Schroniska św. Brata Alberta zwracamy się z prośbą o przekazywanie dobrowolnych darów płodów rolnych na rzecz podopiecznych schroniska. Ci, którzy nie są producentami żywności mogą wesprzeć dzieło przekazując ofiary na konto Schroniska. Szczegółowe informacje są na plakacie na tablicy ogłoszeń.

12. Zapraszamy na diecezjalne spotkanie Kół Żywego Różańca w najbliższą sobotę /6 października/ w Tarnobrzegu u OO. Dominikanów. Jest zamówiony wspólny autokar dekanalny: wyjazd z Gorzyc o godz. 9.30. Osoby chętne mogą się zgłaszać w zakrystii do wtorku włącznie.

13. Serdecznie zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Czernej – miejsc związanych ze Szkaplerzem NMP 13 października br. /sobota/. Wyjazd o godz. 5.00; powrót ok. 20.00. W cenie 85 zł. zawarto przejazd autokarem, ubezpieczenie, lokalnych przewodników, kremówkę papieską, gorący posiłek, opłaty parkingowe. Zapisy w zakrystii.

14. W imieniu księdza dziekana Władysława Drewniaka bardzo dziękujemy za modlitwę w intencji powrotu do zdrowia. Jednocześnie prosimy o nią nieustannie. Ksiądz dziekan w miniony piątek wrócił do domu i każdego dnia nabiera sił.

15. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom niech Bóg błogosławi.

16. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół. Prace porządkowe
w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /6 i 8 października/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie razem z ul. Leśmiana, Kochanowskiego, Słowackiego, Chopina, Norwida, Kwiatowej.

17. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła 

i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.