Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 października 2018 r.
 
1. Stan zdrowia naszego księdza dziekana Władysława Drewniaka jest coraz lepszy, choć nadal ksiądz wymaga wielkiego odpoczynku. Dziękujemy za modlitwę w intencji księdza i o nią nieustannie prosimy.
2. Zapraszamy na ostatnie w tym roku  październikowe nabożeństwa różańcowe dzisiaj o godz. 17.00 
i w dni powszednie o godz. 17.15.
 
3. Adoracja eucharystyczna zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym 
w poniedziałek po Mszy św. wieczornej. 
 
4. 1 listopada /czwartek/ w Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00; 9.00; 10.30 i 12.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się procesja z pięcioma stacjami na nasze cmentarze.
W tym dniu razem z nami będą modlić się klerycy Wyższego Seminarium Duchownego z Sandomierza, którym na cmentarzu będzie możliwość złożenia dobrowolnej ofiary na rzecz naszego Seminarium.    
 
5. 2 listopada /piątek/ we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00; 7.30; 8.00 i 17.00 po której odbędzie się procesja na nasze cmentarze. 
 
6. W dniach od 1 do 8 listopada wierni w stanie łaski uświęcającej, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz oraz pomodlą się za zmarłych, przyjmą Komunię św. mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go 
za zmarłych cierpiących w czyśćcu. Zachęcamy do tej formy pomocy naszym zmarłym. Możliwość spowiedzi każdego dnia od godz. 6.40 oraz 17.15.  
 
7. Różaniec za zmarłych połączony z modlitwą wypominkową od dn. 3 listopada w dni powszednie 
o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 17.00. Karty wypominkowe za zmarłych znajdują się na stolikach. Zapisane prosimy składać w zakrystii. 
 
8. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek , sobota i niedziela listopada. 
Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w I piątek od godz. 8.30.
Adoracja eucharystyczna w I piątek od godz. 15.00 rozpoczęcie koronką do Bożego Miłosierdzia. 
Spowiedź w I piątek rano od godz. 6.30 do 7.30 oraz popołudniu od godz. 15.00. 
Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę za tydzień o godz. 17.00. 
 
9. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Wyrażamy wielką wdzięczność za okazaną pomoc na plebanii i domu parafialnym m.in. za wykonane prace hydrauliczne, elektryczne oraz remontowe. Dziękujemy także za przekazane płody rolne /tak wiele osób/ oraz kwiaty do kościoła i na groby zmarłych kapłanów. W imieniu Domu św. Brata Alberta dziękujemy wszystkim darczyńcom, a szczególnie z Pączka Gorzyckiego za dary ziemi i ofiary pieniężne. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom niech Bóg błogosławi.
 
10. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /11 osób/. Prace porządkowe 
w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /3 i 5 listopada/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z Zalesia Gorzyckiego od nr 31 do końca.
 
11. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła 
i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.