Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I NIEDZIELA ADWENTU
2 grudnia 2018 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
4 grudnia /wtorek/ - wsp. św. Barbary, dziewicy i męczennicy
6 grudnia /czwartek/ - wsp. św. Mikołaja, biskupa
7 grudnia /piątek/ - wsp. św. Ambrożego, biskupa
8 grudnia /sobota/ - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj o godz. 17.00.

2. Adoracja eucharystyczna zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

4. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek i piątek grudnia.

Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w I piątek od godz. 8.30.

Adoracja eucharystyczna w I czwartek i I piątek od godz. 15.00 rozpoczęcie koronką do Bożego Miłosierdzia.

Spowiedź w I czwartek i I piątek rano od godz. 6.00 oraz popołudniu od godz. 15.00.

5. W sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.00; 11.00; 16.00 i 18.00. W godz. 12.00-13.00 Godzina Łaski – zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Na Mszy św. o godz. 11.00 zostaną poświęcone medaliki dla dzieci przed I Komunią św.

6. Spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania: kl. VII: B w poniedziałek, A – wtorek, SP1 – piątek: spotkanie po Mszy św. wieczornej.

7. Spotkanie chóru w środę po Nowennie; w planach przygotowanie repertuaru na Boże Narodzenie.

8. Adwentem rozpoczęliśmy nowy rok kościelny. Na Mszach św. dokonamy poświęcenia opłatków na stół wigilijny. Zwracamy się prośbą do przedstawicieli z poszczególnych ulic i bloków, aby pomogli rozprowadzić opłatki w parafii. Od dzisiejszej niedzieli można także nabywać świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom /mała 5 zł.; duża 20 zł./.

9. Od dzisiaj w kościele pojawiła Choinka Pełna Dobroci. Zawieszone są na niej serduszka. Każde serce to jedno dziecko, będące z domu z trudniejszą sytuacją życiową rodziny. Zachęcamy rodziny, osoby indywidualnie do przygotowania anonimowo paczki świątecznej. Przygotowane prezenty, przyniesione do dn. 16 grudnia do parafii zostaną przed świętami przekazane dzieciom. W imieniu dzieci już bardzo dziękujemy.

10. W Adwencie w dni powszednie zapraszamy na Msze św. – Roraty o godz. 6.00. Po Roratach chcemy zorganizować w domu parafialnym codziennie śniadanie adwentowe dla dzieci, młodzieży.
W menu przewidujemy: mleko, mlekołaki, kakao, herbata, kawa, drożdżówki. W związku z powyższym potrzebujemy pomocy osób dorosłych /na każdy dzień 4-5 osób/. Będziemy wdzięczni o zgłoszenie
w zakrystii chętnych do pomocy. Bardzo dziękujemy.

11. Za tydzień II Niedzielę Adwentu /niedziela-wtorek/ rozpoczniemy parafialne rekolekcje adwentowe, które będą duchowym przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia. Rekolekcje wygłosi ks. Dominik Chmielewski SDB z Poznania – salezjanin, duszpasterz akademicki, wybitny rekolekcjonista, były instruktor karate /trzeci dan/. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w czasie każdej Mszy św. Przewidziano dodatkowe jedno spotkanie dla młodzieży /poniedziałek/ i rodziców /we wtorek/. Bardzo prosimy, aby tak zaplanować czas, by wziąć udział w rekolekcjach.

12. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom niech Bóg błogosławi.

13. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół / 8 osób/. Prace porządkowe w najbliższy piątek i następny poniedziałek /7 i 10 grudnia/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. Szkolnej 1-30.

14. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła
i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.