Bez tytułu 15Przed figurą Matki Bożej Niepokalanie Poczętej czekali dorośli, młodzież i dzieci w oarafii Gorzyce. W pełnym umundurowaniu i ze sztandarami czuwali strażacy i harcerze oraz wolontariusze z powiewającymi flagami i poczty sztandarowe ze szkół. A na czele wspólnoty stał bp Edward Frankowski z kapłanami z dekanatu.

W asyście policji i straży pożarnej przybyły do Gorzyc Symbole Światowych Dni Młodzieży. Po powitaniu i wprowadzeniu do świątyni młodzież oraz rodziny dokonały zawierzenia się Maryi i rozpoczęła się Msza św. W homilii ks. Michał Mierzwa postawił trzy pytania i na nie odpowiadał: - Kto nas tutaj do tej świątyni zaprosił? Chrystus i Jego Matka. A przypominają o tym znak Krzyża i Ikona. Po co tutaj jesteśmy? Aby „wziąć swój Krzyż, iść za Chrystusem i Go naśladować, gdyż – jak nauczał św. Paweł – „nauka Krzyża jest mądrością i mocą dla uczniów Chrystusa”. Co mamy czynić? Dotknąć się Krzyża, gdyż Chrystus wtedy dotknie nas oraz – za św. Janem Pawłem II – patrzeć na Krzyż i powtarzać sobie i innym „sursum corda”, wskazywał kaznodzieja.

Po Eucharystii był czas na wspólnotowe czuwanie i osobistą adorację, a po Apelu Jasnogórskim Symbole udały się w stronę Radomyśla nad Sanem, by stanąć u stóp kościoła na „Zjawieniu”. Stamtąd w procesji światła zgromadzeni udali się do Sanktuarium Matki Boże Bolesnej. Po adoracji Symbole na nowo wróciły do Gorzyc, aby poszczególne wspólnoty z całego dekanatu miały możliwość uczczenia Chrystusa i Maryi. W drodze do Sandomierza możliwość adoracji mieli również mieszkańcy parafii Trześń.

Źródło: strona Diecezji Sandomierskiej