X NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 czerwca 2018 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
13 czerwca /środa/ - wsp. św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
14 czerwca /czwartek/ - wsp. św. Michała Kozala, biskupa i męczennika
12 czerwca /wtorek/ przypada 19 rocz. pobytu św. Jana Pawła II w Sandomierzu
13 czerwca /środa/ przypada 9 rocz. nominacji ks. Krzysztofa Nitkiewicza na biskupa sandomierskiego.

2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00 a w niedziele o godz. 17.00.

W poniedziałek nabożeństwo zostanie zakończone adoracją z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00.

4. Spotkanie dla uczniów z klas 7 obu szkół podstawowych we wtorek o godz. 18.00 – rozpoczęcie spotkania Mszą św.

5. Spotkanie Legionu Maryi w czwartek o godz. 16.30.

6. Serdecznie zapraszamy na WIECZÓR UWIELBIENIA 20 czerwca br. /środa/ bezpośrednio
po Mszy św. wieczornej. Zwracamy się z prośbą do wszystkich chętnych o pobranie
z zakrystii plakatu reklamującego wydarzenie i umieszczenie go w miejscach gdzie mieszkamy, pracujemy /za zgodą odpowiedzialnych za dane miejsce/.

7. Z okazji Jubileuszu 200-lecia naszej diecezji zapraszamy na „Oratorium o męczennikach sandomierskich” na Zamku Krzyżtopór w Ujeździe 30 czerwca br. o godz. 18.00. Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie udziału w celu zamówienia bezpłatnych kart wstępu.

8. Za tydzień w niedzielę /17 czerwca/ na Mszy św. o godz. 12.00 nasz rodak ks. Jacek Donda będzie przeżywał Jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich a nasz ks. prałat Władysław Drewniak 46 rocznicę przyjęcia święceń. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9. Zapraszamy na pielgrzymkę nauczycieli i wychowawców na Jasną Górę 1-2 lipca 2018 r. Szczegółowe informacje u ks. Przemysława.

Zapraszamy na pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę 8-9 lipca 2018 r. Zapisy
w zakrystii.

10. Bardzo dziękujemy za udział we wczorajszym Papieskim Rajdzie Rowerowym w Sandomierzu oraz zamówioną Mszę św. za uczestników rajdu, która będzie sprawowana 28 grudnia br. o godz. 8.00.

11. W minionym tygodniu zostały zamontowane kolejne oparcia przyściennych w kościele. Bardzo dziękujemy za wszelką życzliwość w podejmowanych inwestycjach. W przyszłą niedzielę (III miesiąca) ofiary w kopertach, przeznaczone będą na wyrównanie za prace stolarskie oraz system multimedialny kościoła.

12. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół. Prace porządkowe
w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /16 i 18 czerwca/ o godz. 9.00 podejmą mieszkańcy
ul. 11 Listopada 4/1-35.

13. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.

14. Zakład Gospodarki Komunalnej apeluje do mieszkańców o racjonalne korzystanie z wody i nie zużywanie jej na cele inne niż socjalno-bytowe tj. do podlewania ogrodów, trawników, skwerów, mycia samochodów, napełniania basenów. Apel związany jest z długotrwałym brakiem opadów atmosferycznych oraz utrzymującymi się wysokimi temperaturami powietrza.

15. W minionym tygodniu odeszła od nas śp. Urszula Siudak z Gorzyc. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…