Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 czerwca 2018 r.

 

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

19 czerwca /wtorek/ przypada rocznica święceń kapłańskich bpa Krzysztofa Nitkiewicza.

21 czerwca /czwartek/ - wsp. św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 nasz rodak ks. Jacek Donda będzie przeżywał Jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich a nasz ks. prałat Władysław Drewniak 46 rocznicę przyjęcia święceń. Prosimy o modlitwę za dostojnych jubilatów.

2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00 a w niedziele o godz. 17.00.

W poniedziałek nabożeństwo zostanie zakończone adoracją z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym.

3. We wtorek /19 czerwca br./ diakon Łukasz Chmiel przyjmie z rąk bpa Krzysztofa Nitkiewicza święcenia kapłańskie na Mszy św. w Katedrze w Sandomierzu o godz. 10.00. Jest to bardzo ważny dzień dla parafii, kiedy nowy ksiądz wychodzi z naszej wspólnoty, aby głosić Chrystusa.

Prymicje – pierwsza Msza św. w rodzinnej parafii ks. Łukasza odbędzie się w niedzielę za tydzień /24 czerwca br./ o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.

Zwracamy się z prośbą o przystrojenie ulic, którymi z domu rodzinnego ksiądz prymicjant przejdzie w niedzielę do kościoła: ul. Krasickiego, Chopina, Sienkiewicza, Przybyłów, Piłsudskiego. Wyjście z domu zaplanowano na ok. 11.00.

4. Serdecznie zapraszamy na WIECZÓR UWIELBIENIA w najbliższą środę 20 czerwca br. bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. Zwracamy się z prośbą o pobranie z zakrystii plakatu reklamującego wydarzenie i umieszczenie go w miejscach gdzie mieszkamy, pracujemy.

5. Serdecznie zapraszamy uczniów, nauczycieli, wychowawców, pracowników szkół oraz rodziców na Mszę św. z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego w najbliższy piątek /22 czerwca br./ o godz. 8.00. Zachęcamy, aby w ciągu tygodnia przystąpić do spowiedzi świętej oraz przyjąć Komunię św. dziękczynną za miniony rok pracy i nauki.

6. Decyzją Zarządu Zgromadzenia Sióstr św. Rodziny z Bordeaux nasze siostry z racji trudności personalnych /brak sióstr/ w najbliższych tygodniach kończą 10-letnią posługę w naszej parafii. Wszystkich, którzy chcą podziękować siostrom za ich prace i posługę w parafii zapraszamy na Mszę św. w najbliższą środę /20 czerwca br/. o godz. 18.00.

7. Z okazji Jubileuszu 200-lecia naszej diecezji zapraszamy na „Oratorium o męczennikach sandomierskich” na Zamku Krzyżtopór w Ujeździe 30 czerwca br. o godz. 18.00. Zapisy na wspólny wyjazd autokarem w zakrystii. Koszt przejazdu 15 zł. Wyjazd o godz. 15.00 z parkingu naprzeciw kościoła.

8. Zapraszamy na pielgrzymkę nauczycieli i wychowawców na Jasną Górę 1-2 lipca 2018 r. Szczegółowe informacje u ks. Przemysława.

Zapraszamy na pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę 8-9 lipca 2018 r. Zapisy
w zakrystii.

9. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 4-12 sierpnia 2018 r. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z księdzem proboszczem, który zadeklarował udział w pielgrzymce.

10. Bardzo dziękujemy za ofiary przekazywane na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele /zarówno te w kopertach z racji III niedzieli miesiąca jak i indywidualne/. W minionym tygodniu zostały zamontowane 3 poręcze ze stali nierdzewnej na schodach przy wejściu do zakrystii oraz kaplicy Matki Bożej a także zakończono prace przy montażu sytemu multimedialnego w kościele. Mamy nadzieję, że bardzo duże możliwości techniczne i wizualne systemu, będą służyły owocnie całej naszej parafii.

11. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół. Prace porządkowe
w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /23 i 25 czerwca/ o godz. 9.00 podejmą mieszkańcy
ul. 11 Listopada 4/36-70.

12. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.

13. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Piotr Żmuda z Gorzyc. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…