Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2 września 2018 r.


1.
W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
3 września /poniedziałek/ - wsp. św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
8 września /sobota/ - Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj o godz. 17.00.


2.Adoracja eucharystyczna zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej o godz.18.00.

4. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek i piątek września.

Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w I piątek od godz. 8.30.

Adoracja eucharystyczna w I czwartek i I piątek od godz. 15.00: rozpoczęcie koronką do Bożego Miłosierdzia. Spowiedź w te dni rano od godz. 6.30 do 7.30 oraz popołudniu od godz. 15.00.

5. Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla wszystkich szkół i przedszkola w Gorzycach jutro w poniedziałek Mszą św. o godz. 8.00. Zachęcamy dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców, rodziców, aby rozpoczęli nowy rok pracy przystępując do spowiedzi świętej i Komunii św.

6. Uroczyste poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych dla uczniów klas I szkół podstawowych odbędzie się w niedzielę za tydzień na Mszy św. o godz. 12.00. Zapraszamy dzieci razem z rodzicami na wspólną modlitwę /oczywiście z plecakami/.

7. Rozpoczynając nowy rok nauki podejmujemy pracę w grupach parafialnych dla dzieci i młodzieży. Serdecznie zapraszamy do włączenia się dotychczasowych i nowych osób.

Informacje o pierwszych organizacyjnych spotkaniach:

Oaza Dzieci Bożych: piątek godz. 16.30 – dom parafialny – opiekun ks. Damian Szypuła

Oaza młodzieżowa: piątek po Mszy św. wieczornej – dom parafialny – opiekun ks. Damian Szypuła

Ministranci młodsi i kandydaci: piątek godz. 15.30 – dom parafialny – opiekun ks. Przemysław

Lektorzy: piątek godz. 16.30 – dom parafialny – opiekun ks. Przemysław

Schola dziecięca: sobota godz. 16.40 – dom parafialny – opiekun p. Beata Szczypień i p. organista Przemysław Chwałek

Schola młodzieżowa: poniedziałek po Mszy św. i adoracji – dom parafialny – opiekun ks. Damian Szypuła

8. Legion Maryi zaprasza na adorację eucharystyczną w ramach dzieła Jerycha Różańcowego w tej wspólnocie dzisiaj w godz. 19.00-22.00; spotkanie formacyjne Legionu Maryi w czwartek o godz. 16.00.

9. Spotkanie organizacyjne dla chóru odbędzie się w środę po nowennie do MBNP w domu parafialnym. Zapraszamy dotychczasowych chórzystów oraz nowe chętne osoby.

10. Bardzo dziękujemy za udział w parafialnej pieszej pielgrzymce do Radomyśla n/Sanem. Było nas ok. 200 osób. Dziękujemy za zamówione Msze św. i złożoną ofiarę na rzecz nowego oświetlenia w prezbiterium. Msze św. w intencji pielgrzymów i ich rodzin będą sprawowane 10.10.2018 o godz. 18.00 oraz 6.02.2019 r. o godz. 18.00

11. Serdecznie zapraszamy na Uroczystość Zakończenia Jubileuszu 200-lecia Diecezji Sandomierskiej w najbliższą sobotę /8 września br./ o godz. 12.00 w Sulisławicach. Na zakończenie uroczystości zostanie przekazany do parafii i dekanatu dokument roboczy III Synodu Diecezji Sandomierskiej. Zainteresowanych wyjazdem prosimy o kontakt w zakrystii.

12. Serdecznie zapraszamy na diecezjalną pielgrzymkę do patronów diecezji św. Stanisława i bł. Wincentego Kadłubka w sobotę /22 września br./. W programie: Msza św. w Krakowie na Wawelu o godz. 9.00; odwiedziny w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i u św. Faustyny oraz wizyta w Jędrzejowie – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Wyjazd o godz. 5.00; powrót ok. godz. 19.00. Koszt 60 zł. dorośli, 40 zł. dzieci: zawiera przejazd autokarem, opłaty parkingowe, ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii; kolejność zapisów decyduje o kolejności zajmowania miejsc w autokarze.

13. Dziękując Panu Bogu za każde powołanie kapłańskie, zgodnie z prośbą bpa diecezji po każdej Mszy św. niedzielnej zostaną odmówione modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem z prośbą o nowe, święte i liczne powołania kapłańskie z naszych rodzin i parafii. Jednocześnie informujemy o drugim terminie rekrutacji w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu zachęcając do kontaktu z przełożonymi Seminarium.

14. Od dnia 1 września br. nastąpiła zmiana godziny porannej Mszy św. w ciągu tygodnia na godz.7.00. Wszystkie intencje mszalne zapisane na godz. 8.00 będą sprawowane o godz. 7.00.

Jednocześnie powracamy do przedwakacyjnych godzin Mszy św. wieczornych: w dni powszednie i niedziele o godz. 18.00.

15. Na tablicy ogłoszeń umieszczono informację o bezpłatnych badaniach mammograficznych dla kobiet. Szczegółowe informacje na plakacie.

16. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele, obecnie na zamontowane nowe oświetlenie prezbiterium. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom niech Bóg błogosławi.

17. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /8 i 10 września/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. Działkowców 4/1-35.

18. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.

19. W minionym tygodniu odeszła od nas ś.p. Helena Gorczyca z Gorzyc. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…