V NIEDZIELA WIELKANOCNA
29 kwietnia 2018 r

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

1 maja /wtorek/ - wsp. św. Józefa, robotnika – odpust w Kotowej Woli

2 maja /środa/ - wsp. św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła oraz św. Zygmunta – odpust w Pniowie

3 maja /czwartek/ - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski – odpust we Wrzawach

4 maja /piątek/ - wsp. św. Floriana, męczennika – patrona strażaków.

2. Zapraszamy na adorację eucharystyczną zakończoną indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

3. We wtorek rozpoczynamy miesiąc maj, szczególnie poświęcony Matce Najświętszej. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedzielę i święta o godz. 17.00. Zachęcamy również do organizowania modlitwy litanią loretańską przy kapliczkach na terenie naszej parafii.

4. We wtorek /1 maja/ w dzień św. Józefa robotnika modlimy się w intencji ludzi pracy, bezrobotnych i poszukujących pracy. Serdecznie zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00 i 18.00.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona w środę z nabożeństwem majowym o godz. 17.30.

6. W czwartek /3 maja/ Msze św. w porządku niedzielnym. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny
o godz. 9.00
połączona będzie z procesją do pomnika grunwaldzkiego przy ul. Sandomierskiej.

7. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela maja.

Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w I piątek od godz. 8.30.

Adoracja eucharystyczna w I piątek od godz. 15.00 rozpoczęcie koronką do Bożego Miłosierdzia. Spowiedź w I piątek rano od godz. 7.30 do 8.30 oraz popołudniu od godz. 15.00.

W I sobotę pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie: rozpoczęcie nabożeństwem majowych
o 17.30 następnie Msza św. i różaniec fatimski połączony z Apelem Jasnogórskim.

W niedzielę za tydzień zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17.00.

8. Spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów w środę o godz. 16.00.

9. Próba liturgiczna przed przyjęciem bierzmowania z klas III w poniedziałek o godz. 16.30.

10. Spotkania oazowe: Oaza Dzieci Bożych piątek o godz. 16.30, Oaza młodzieżowa
w piątek po Mszy św. wieczornej.

11. Spotkanie Legionu Maryi w sobotę o godz. 16.30.

12. Dzisiaj w naszej diecezji rozpoczyna się Diecezjalne Spotkanie Młodych, w którym z naszej parafii uczestniczy kilkaście osób. Zakończenie spotkania odbędzie się 1 maja br. w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu, które jednocześnie wpisuje się w Dzień Otwartej Furty dla Przyjaciół naszego Seminarium. Dzień ten rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10.30. Serdecznie zapraszamy.

13. W sobotę 5 maja br. z racji 200-lecia Diecezji Sandomierskiej będziemy przeżywać Jubileusz Ludzi Pracy Rzemieślników i Przedsiębiorców. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10.00 Mszą świętą
w Katedrze w Sandomierzu, a po niej w Domu Katolickim będzie miało miejsce spotkanie. Zapraszamy.

14. Caritas parafialny organizuje 3 maja br. loterię fantową obok budynku parafialnego. Każdy los wygrywa. Serdecznie zapraszamy.

15. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół. Prace porządkowe
w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /5 i 7 maja/ o godz. 9.00 podejmują rodzice dzieci
I komunijnych.

16. Bardzo dziękujemy za przekazane ofiary na rzecz parafii m.in. na wykonanie ławek przyściennych.

17. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła: Gościa Niedzielnego, Niedzieli oraz Małego Gościa Niedzielnego.