Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

III Niedziela Wielkanocy r. B

  15 kwietnia 2018 r

1. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się poprzez nasz pełny udział w Eucharystii.

W nocy z 15 na 16 kwietnia czuwanie pielgrzymów z naszego dekanatu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych na Jasnej Górze. Wyjazd z Gorzyc spod kościoła o g. 15.00.

2. W dniu dzisiejszym w czasie mszy św o g 9.00 nastąpi uroczyste wprowadzenie do naszej świątyni i przekazanie pasterskiej trosce naszej parafii i dekanatu gorzyckiego ks dr Mariuszowi Kozłowkiemu. Serdecznie witamy i życzymy obfitych łask Bożych oraz opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy w nowym wymiarze posługi Kościołowi Chrystusowemu.

3. Dziś, w III niedzielę miesiąca ofiary skladane w kopertach przeznaczone będą na wykonanie nowych ławek przyściennych. Za dotychczas skladane ofiary – Bóg zapłać.

4. Jutro w 16 dzień miesiąca nowenna do św Andrzeja Boboli. Msze św o g 8.00 i 18.00.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 3 a,b,c we wtorek o g. 18.00.

5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 18.00 msza św., po mszy św. nabożeństwo do MBNP. Jak zwykle na nowennę zapraszamy wszystkich, ale szczególnie uczniów kl VI i VII.

6. Zbiórka ministrantów i lektorów w środę o godz. 16.00.
7. PRASA KATOLICKA. Dziś w „GOŚCIU NIEDZIELNYM” – Aż 9 męczenników w ciągu 22 lat doczekała się Francja, kraj, który według powszechnej opinii już dawno dokonał radosnej i nieodwołalnej apostazji. Czy to przypadek? Zachęcamy także do lektury tygodnia „NIEDZIELA”. Proponujemy artykuł „Epoka Ratzingera”, który jest podsumowaniem fenomenu Benedykta XVI, człowieka, który zmienił Kościół i wpłynął na losy świata. Życzymy wszystkim miłej lektury.
.
8. Komunikat...