VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

6 maja 2018 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
8 maja /wtorek/ - Uroczystość św. Stanisława, biskupa, Patrona Polski.
Za tydzień w niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. Zapraszamy na adorację eucharystyczną prowadzoną przez scholę starszą, zakończoną indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedzielę i święta o godz. 17.00. Zachęcamy również do organizowania modlitwy litanią loretańską przy kapliczkach na terenie naszej parafii. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17.00.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę będzie połączona z nabożeństwem majowym o godz. 17.30.

5. W piątek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która będzie połączona z nabożeństwem majowym.

6. Za tydzień w niedzielę /13 maja br./ na Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się Uroczystość I Komunii świętej. Polecajmy w osobistych modlitwach dzieci oraz ich rodziny w tym ważnym dniu.

Pierwsza próba dla dzieci połączona z próbną spowiedzią we wtorek o godz. 15.45.

W sobotę Msza św. o godz. 8.00 z nabożeństwem pokutnym. Po Mszy św. spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.

7. Spotkania oazowe: Oaza Dzieci Bożych piątek o godz. 16.30, Oaza młodzieżowa
w piątek po Mszy św. wieczornej.

8. Spotkanie scholi starszej w poniedziałek po adoracji eucharystycznej.

9. Spotkanie ministrantów i lektorów w środę o godz. 16.00.

10. Spotkanie i próby przed przyjęciem bierzmowania dla klas III w poniedziałek i środę o godz. 16.30. Egzamin dopuszczający do bierzmowania we wtorek oraz  poprawkowy w czwartek o godz. 15.30
w domu parafialnym

11. Spotkanie chóru w związku z przygotowaniami do Bożego Ciała w środę po Mszy św. wieczornej
w domu u sióstr.

12. Spotkanie Legionu Maryi w czwartek o godz. 16.00.

13. Zwracamy się z prośbą o kontakt z przedstawicielami Motycza Poduchownego, Pączka Gorzyckiego, Zalesia Gorzyckiego oraz Górki Plebańskiej w celu ustalenia terminu i przebiegu modlitwy z prośbą o urodzaje i zachowanie plonów ziemi.

14. Zapraszamy wszystkich chętnych na parafialny spływ kajakowy na Roztoczu w Zwierzyńcu,
2 czerwca 2018 r.
Wyjazd o godz. 7.30 /parking na przeciw kościoła/, powrót ok. godz. 19.00. W programie ujęto Mszę św. w kościółku „na wodzie” w centrum Zwierzyńca, spływ rzeką Wieprz /dwa odcinki/, wspólne grillowanie. W cenie 50 zł. /dla dzieci i młodzieży: 30 zł./ zawiera się przejazd autokarem, wynajęcie kajaków, rezerwacja miejsca grillowego oraz ubezpieczenie. Niepełnoletni wyjeżdżają tylko pod opieką osób pełnoletnich. Prowiant grillowy zabieramy we własnym zakresie mając na uwadze życzliwość względem innych osób. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

15. Bardzo dziękujemy wszystkim organizatorom i uczestnikom loterii fantowej Caritas parafialnego
3 maja br. Bóg zapłać.

16. Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii diecezjalnej w Sandomierzu zachęca
do rodzinnego pielgrzymowania w Roku Jubileuszowym w naszej diecezji. Szczegółowe informacje
na tablicy ogłoszeń.

Jednocześnie zwracamy się do małżeństw, którzy zechciałyby pojechać na Jubileusz Rodzin 2 czerwca 2018 r. do Ostrowca Św. o zgłoszenie swojego udziału do księży. Zachęcamy, szczególnie małżeństwa obchodzące swoje jubileusze.

17. Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców w naszej diecezji zaprasza nauczycieli, wychowawców oraz pracowników oświaty na Ogólnopolską Pielgrzymkę na Jasną Górę 1-2 lipca 2018 r. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy o bezpośredni kontakt z ks. Przemysławem.

18. Klub Gazety Polskiej w Gorzycach zaprasza na spotkanie z panem Tadeuszem Płużańskim,
w sobotę 12 maja 2018 r. o godz. 16.00 w biurze poselsko-senatorskim przy Placu Mieszczańskiego 7.

19. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół. Prace porządkowe
w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /13 i 14 maja/ o godz. 9.00 podejmują rodzice dzieci
I komunijnych.

20. Bardzo dziękujemy za przekazane ofiary na rzecz parafii m.in. na wykonanie ławek przyściennych.

21. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.

22. W minionym tygodniu odeszła od nas śp. Zofia Niesyn z ul. 3 Maja z Gorzyc. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…