IX NIEDZIELA ZWYKŁA

3 czerwca 2018 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
5 czerwca /wtorek/ - wsp. św. Bonifacego, biskupa i męczennika
8 czerwca /piątek/ - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
9 czerwca /sobota/ - wsp. Niepokalanego Serca Maryi

Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych połączona z procesją eucharystyczną o godz. 17.00.

2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00, które w trakcie Oktawy Bożego Ciała są połączone z procesją.

3. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek czerwca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 – rozpoczęcie koronką do Bożego Miłosierdzia.

Czwartek przypada również zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Na Mszy św. o godz. 18.00 nastąpi poświęcenie wianków, ziół i kwiatów, następnie procesja eucharystyczna oraz specjalne błogosławieństwo dzieci. Serdecznie zapraszamy.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00.

5. Msze św. od przygotowujących ołtarze na Boże Ciało będą sprawowane: z ul. ks. Adama Osetka /ołtarz I/: 8 października 2018 r. o godz. 8.00, z ul. Odlewników /ołtarz II/: 18 października 2018 r.
o godz. 8.00, ul. Zielonej i Szkolnej /ołtarz III/: 1 października 2018 r. o godz. 8.00; ul. Szkolnej
/IV ołtarz/: 1 i 2 października 2018 r. o godz. 8.00.

6. Spotkanie dla uczniów z klas 2 a, b, c gimnazjum we wtorek o g. 18.00.

7. Spotkanie Legionu Maryi w czwartek o godz. 16.30.

8. Bardzo dziękujemy za udział w koncercie Jednego Serca i Jednego Ducha w Rzeszowie w Boże Ciało. Msza św. za uczestników wyjazdu będzie sprawowana 19 października 2018 r. o godz. 8.00.

9. Bardzo dziękujemy grupie 130 osób za udział w parafialnym spływie kajakowym w Zwierzyńcu. Msza św. za uczestników wyjazdu będzie sprawowana 20 października 2018 r. o godz. 8.00.

10. Serdecznie zapraszamy na Papieski Rodzinny Rajd Rowerowy 9 czerwca /sobota/. Zapisy
w zakrystii i kancelarii. Trasa tegorocznego rajdu biegnie z Sandomierza do Sandomierza /36 km/. Wyjazd rowerami z Gorzyc o godz. 7.45.

11. Zapraszamy wszystkich parafian na główne Uroczystości  Jubileuszowe związane z 200-leciem naszej Diecezji, które przeżywać będziemy 16 czerwca 2018 roku w Sandomierzu. Msza św. o godz. 11.00 w Katedrze a następnie spotkanie w ogrodach seminaryjnych. Zainteresowanych udziałem prosimy o kontakt z księżmi.

12. Zapraszamy na pielgrzymkę nauczycieli i wychowawców na Jasną Górę 1-2 lipca 2018 r. Szczegółowe informacje u ks. Przemysława.

13. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół. Prace porządkowe
w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /9 i 11 czerwca/ o godz. 9.00 podejmą mieszkańcy
ul. 11 Listopada 2/41-75.

14. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz parafii, które pozwalają na uregulowanie zamontowanego
w kościele system multimedialny.

Dzisiaj wychodząc z kościoła można złożyć ofiary do puszek na rzecz Świątyni Opatrzności Bożej
w Warszawie.

15. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.

16. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Adam Gałka z Gorzyc. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…