Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 sierpnia 2018 r.
 
1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
20 sierpnia /poniedziałek/ - wsp. św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
21 sierpnia /wtorek/ - wsp. św. Piusa X, papieża
22 sierpnia /środa/ - wsp. Najświętszej Maryi Panny Królowej
24 sierpnia /czwartek/ - Święto św. Bartłomieja, Apostoła.
2. Trwa sierpień – miesiąc ważnych wydarzeń w historii Ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek, miesiąc modlitwy o trzeźwość Narodu i miesiąc wytężonej pracy przy żniwach. Polecajmy wszystkie te sprawy uczestnicząc m.in. w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę po Mszy św. wieczornej o godz.18.30.
 
3. Uroczystość Parafialnych Dożynek odbędzie się dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania uroczystości. Niech Bóg Wam obficie błogosławi. 
 
4. Tydzień temu zakończyła się Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Dziękujemy wszystkim pielgrzymom za udział oraz wszystkim duchowym pielgrzymom za wsparcie modlitewne. Zapraszamy na szlak pielgrzymi już za rok: wyruszamy 4 sierpnia 2019 r. 
 
5. W najbliższą sobotę /25 sierpnia br./ odbędzie się Piesza Pielgrzymka w intencji trzeźwości 
w narodzie polskim. Pątnicy będą uczestniczyć we Mszy św. o godz. 8.00 a następnie udadzą się do Radomyśla n/Sanem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i udziału w pielgrzymowaniu.
 
6. W niedzielę za tydzień /26 sierpnia/ zapraszamy na parafialną pieszą pielgrzymkę do Radomyśla n/Sanem. Wychodzimy ok. godz. 8.00 /po Mszy św. o godz. 7.00/. Zapraszamy jak najliczniej do udziału w pielgrzymowaniu. 
 
7. Dziękując Panu Bogu za każde powołanie kapłańskie, zgodnie z prośbą bpa diecezji po każdej Mszy św. niedzielnej zostaną odmówione modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem 
z prośbą o nowe, święte i liczne powołania kapłańskie z naszych rodzin i parafii. Jednocześnie informujemy o drugim terminie rekrutacji w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu zachęcając do kontaktu z przełożonymi Seminarium.
 
8. Informujemy, że od dnia 1 września br. nastąpi zmiana godziny porannej Mszy św. w ciągu tygodnia na godz.7.00. Wszystkie intencje mszalne zapisane na godz. 8.00 będą wówczas sprawowane 
o godz. 7.00.
 
9. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Ofiary składane 
dzisiaj w kopertach będą przeznaczone na zamontowane już nowe oświetlenie prezbiterium. Jest to pierwszy etap doświetlenia kościoła. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom niech Bóg błogosławi.
 
10. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół. Prace porządkowe 
w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /25 i 27 sierpnia/ o godz. 9.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. Działkowców 2/1-30.
 
11. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła 
i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 
12. W minionym tygodniu odeszła od nas ś.p. Krystyna Karaś z Gorzyc. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…