Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
25 listopada 2018 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

30 listopada /piątek/ - Święto św. Andrzeja, Apostoła.

2. Adoracja eucharystyczna zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym

w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
3. Zapraszamy na ostatni tydzień modlitwy różańcowej za zmarłych dzisiaj o godz. 17.00 i w dni powszednie o godz. 17.30.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
5. W najbliższym tygodniu przypada I sobota i niedziela grudnia.

Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę za tydzień o godz. 17.00.
6. Spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania: kl. III A Gimnazjum w poniedziałek; rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.
7. Spotkanie chóru w środę po Nowennie; w planach przygotowanie repertuaru na Boże Narodzenie.
8. Za tydzień Adwentem rozpoczniemy nowy rok kościelny. Na Mszach św. dokonamy poświęcenia opłatków na stół wigilijny. Zwracamy się prośbą do przedstawicieli z poszczególnych ulic i bloków, aby pomogli rozprowadzić opłatki w parafii. Od przyszłej niedzieli będzie można także nabywać świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom /mała 5 zł.; duża 20 zł./.
9. Od przyszłej niedzieli w kościele pojawi Choinka Pełna Dobroci. Zawieszone będą na niej serduszka. Każde serce to jedno dziecko, będące z domu z trudniejszą sytuacją życiową rodziny a które bardzo chciałoby otrzymać prezent pod choinkę na święta. Zachęcamy rodziny, osoby indywidualnie do przygotowania anonimowo takiego daru dla naszych najmniejszych. Przygotowane prezenty, przyniesione do parafii zostaną przed świętami przekazane dzieciom. W imieniu dzieci już bardzo dziękujemy.
10. W Adwencie w dni powszednie zapraszamy na Msze św. – Roraty o godz. 6.00. Po Roratach chcemy zorganizować w domu parafialnym codziennie śniadanie adwentowe dla dzieci, młodzieży.

W menu przewidujemy: mleko, mlekołaki, kakao, herbata, kawa, drożdżówki. W związku z powyższym potrzebujemy pomocy osób dorosłych /na każdy dzień 4-5 osób/. Będziemy wdzięczni o zgłoszenie
w zakrystii chętnych do pomocy. Bardzo dziękujemy.
11. Za dwa tygodnie w II Niedzielę Adwentu /niedziela-wtorek/ rozpoczniemy parafialne rekolekcje adwentowe, które będą duchowym przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia. Rekolekcje wygłosi ks. Dominik Chmielewski SDB z Poznania – salezjanin, duszpasterz akademicki, wybitny rekolekcjonista, były instruktor karate /trzeci dan/. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w czasie każdej Mszy św. Przewidziano dodatkowe jedno spotkanie dla młodzieży /poniedziałek/ i rodziców /we wtorek/. Bardzo prosimy, aby tak zaplanować czas, by wziąć udział w rekolekcjach.
12. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom niech Bóg błogosławi.
13. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /w poniedziałek 12 osób, 

w sobotę 13 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /1 i 3 grudnia/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. Sandomierskiej od nr 31 do końca.
14. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła 

i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.