Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA ADWENTU

9 grudnia 2018 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

13 grudnia /czwartek/ - wsp. św. Łucji, dziewicy i męczennicy
14 grudnia /piątek/ wsp. św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

2. Rozpoczęliśmy tegoroczne Rekolekcje Adwentowe, które prowadzi ks. Dominik Chmielewski SDB – salezjanin. Nauki rekolekcyjne są głoszone w czasie każdej Mszy św., a w poniedziałek i we wtorek na Mszach św. o godz. 6.00 i 18.00. Dodatkowo przewidziano edno spotkanie dla młodzieży /poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00/ i dla rodziców /we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00/. Parafialna spowiedź adwentowa w czwartek za tydzień /20 grudnia/. Ofiary składane na tacę w poniedziałek i we wtorek są naszym podziękowaniem ojcu rekolekcjoniście i wsparciem jego działalności duszpasterskiej w zakonie. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

4. Uroczyste przyjęcie i błogosławieństwo dzieci do wspólnot: Liturgicznej Służby Ołtarza, Scholii
i Oazy Dzieci Bożych odbędzie się w niedzielę za tydzień na Mszy św. o godz. 12.00

5. Spotkanie chóru w środę po Nowennie; w planach przygotowanie repertuaru na Boże Narodzenie.

6. Próba dla młodzieży przygotowującej Jasełka Parafialne odbędzie się w czwartek o godz. 18.30.

7. W Adwencie zapraszamy na Msze św. – Roraty o godz. 6.00. Po Roratach zapraszamy do domu parafialnego na śniadanie adwentowe dla dzieci, młodzieży również dorosłych. W menu znajdziemy: mleko, mlekołaki, kakao, herbata, kawa, drożdżówki. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie i skorzystali ze śniadania: w minionym tygodniu wydano ok. 450 porcji śniadaniowych. Dziękujemy również za pomoc w przygotowaniu śniadań: osoby, które chciałyby włączyć się w pomoc prosimy o podejście do zakrystii i wpisanie się na wybrany dzień.

8. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli się dzieła przygotowanie prezentów dla dzieci w ramach dzieła Choinka Pełna Dobroci. Przygotowane prezenty prosimy o dostarczenie do kościoła do przyszłej niedzieli. Termin przekazania prezentów dzieciom podamy za tydzień.

9. W minionym tygodniu do wielu naszych domów dotarł poświęcony opłatek na stół wigilijny. Bardzo dziękujemy wszystkich, którzy podjęli się zadania przekazania opłatka sąsiadom oraz dziękujemy 

za złożone w tej okazji ofiary /przeznaczone na ogrzewanie w kościele/. Jednocześnie zwracamy się prośbą do przedstawicieli z tych części parafii, gdzie jeszcze nie zaniesiono opłatka o pomoc w jego rozprowadzeniu. Przy wyjściu z kościoła można także nabyć świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom /mała 5 zł.; duża 20 zł./.

10. Serdecznie zapraszamy do wspólnego wyjazdu na Plenerowe Jasełka na Kochanach k. Jastkowic w niedzielę 30 grudnia br. Wyjazd o godz. 15.15, powrót ok. godz. 21.00. Koszt 35 zł. /bilet + przejazd/. Zapisy w zakrystii.

11. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Za tydzień z racji III niedzieli ofiary składane w kopertach zostaną przeznaczone na rzecz nowego oświetlenia w kościele. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom niech Bóg błogosławi.

12. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół /8 osób/. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /15 i 17 grudnia/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. Szkolnej od nr. 31 do końca.

13. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła
i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.

14. W minionym tygodniu odeszła od nas śp. Helena Kułaga z Gorzyc Przybyłowa. Polecajmy 

Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…