XII NIEDZIELA ZWYKŁA
Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – 17 czerwca 2018 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
28 czerwca /czwartek/ - wsp. św. Ireneusza, biskupa i męczennika
29 czerwca /piątek/ - Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i PawłaMsze św. o godz. 8.00; 11.00; 16.00; 18.00.
Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na dzieła miłosierdzia Stolicy Apostolskiej; z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Za tydzień w I niedzielę lipca zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17.00.

2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00 a w niedziele o godz. 17.00.

W poniedziałek nabożeństwo zostanie zakończone adoracją z indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym.

3. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 ks. Łukasz Chmiel będzie sprawował Mszę św. prymicyjną. Polecajmy osobę neoprezbitera w osobistych modlitwach. Msza św. za ks. Łukasza od mieszkańców Przybyłowa odbędzie się 16 lipca 2018 r. o godz. 11.00 /w dniu Jerycha różańcowego w naszej parafii/.

4. Decyzją biskupa sandomierskiego do naszej parafii został skierowany ks. neoprezbiter Damian Blacha pochodzący w Dzwoli. Swoją posługę rozpocznie od dn. 15 lipca 2018 r. Polecajmy osobę
ks. Damiana w osobistych modlitwach.

5. Z okazji Jubileuszu 200-lecia naszej diecezji zapraszamy na „Oratorium o męczennikach sandomierskich” na Zamku Krzyżtopór w Ujeździe 30 czerwca br. o godz. 18.00 /w najbliższą sobotę/. Zapisy na wspólny wyjazd autokarem w zakrystii. Koszt przejazdu 15 zł. Wyjazd o godz. 15.00 z parkingu naprzeciw kościoła.

6. Serdecznie zapraszamy na koncert organowy w naszym kościele w wykonaniu pana organisty Przemysława Chwałka w niedzielę za tydzień o godz. 17.30 /po zmianie tajemnic różańcowych/.

7. Informujemy, że w lipcu i w sierpniu Msze św. wieczorne zamiast o godz. 18.00 będą sprawowane
w dni powszednie o godz. 18.30 a w niedzielę o godz. 19.30.

8. Informujemy, że z Komunią św. comiesięczną do chorych ks. proboszcz i ks. Przemysław udadzą się wyjątkowo w najbliższy piątek /29 czerwca 2018 r./ od godz. 9.00.

9. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 4-12 sierpnia 2018 r. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z księdzem proboszczem lub ks. Damianem Szypułą, którzy zadeklarowali udział w pielgrzymce.

10. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Wszystkim darczyńcom składamy słowa wdzięczności. Bóg zapłać.

11. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół. Prace porządkowe
w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /30 czerwca i 2 lipca/ o godz. 9.00 podejmą mieszkańcy
ul. 11 Listopada 6/1-35.

12. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.

13. W minionym tygodniu odszedł od nas śp. Michał Wór z Pączka Gorzyckiego. Polecajmy
Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…