Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 sierpnia 2018 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
27 sierpnia /poniedziałek/ - wsp. św. Moniki
28 sierpnia /wtorek/ - wsp. św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
29 sierpnia /środa/ - wsp. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela
1 września /sobota/ przypada 79 rocz. wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o wszystkich, którzy walczyli w obronie Ojczyzny.

2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej o godz.18.30.

3. Dzisiaj po porannej Mszy św. wyruszyła parafialna piesza pielgrzymka do Radomyśla n/Sanem. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym oraz wspierającym pielgrzymów.

4. Dziękując Panu Bogu za każde powołanie kapłańskie, zgodnie z prośbą bpa diecezji po każdej Mszy św. niedzielnej zostaną odmówione modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem z prośbą o nowe, święte i liczne powołania kapłańskie z naszych rodzin i parafii. Jednocześnie informujemy o drugim terminie rekrutacji w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu zachęcając do kontaktu z przełożonymi Seminarium 

5. W najbliższym tygodniu przypada I sobota i niedziela września.

W I sobotę różaniec fatimski po Mszy św. o godz. 18.00.

Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę za tydzień o godz. 17.00.

6. Informujemy, że od dnia 1 września br. /od najbliższej soboty/ nastąpi zmiana godziny porannej Mszy św. w ciągu tygodnia na godz.7.00. Wszystkie intencje mszalne zapisane na godz. 8.00 będą wówczas sprawowane o godz. 7.00.

Jednocześnie od dnia 1 września br. /od najbliższej soboty/ powracamy do przedwakacyjnych godzin Mszy św. wieczornych: w dni powszednie i niedziele o godz. 18.00.  

7. Już za tydzień rozpoczniemy nowy rok szkolny. Zachęcamy dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców, rodziców, aby rozpoczęli nowy rok pracy przystępując do spowiedzi świętej i Komunii św. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego 3 września br. /poniedziałek/ o godz. 8.00.

8. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach zaprasza rodziców/opiekunów dzieci przyjętych do oddziału „zerowego” na rok szkolny 2018/2019 na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 27 sierpnia br. /poniedziałek/ o godz. 16.00 w budynku szkoły.

9. Centrum Kształcenia Torus w Tarnobrzegu ogłasza nabór do szkoły policealnej, szkoły medycznej i liceum uzupełniającego dla dorosłych. Szczegółowe informacje na stronie szkoły www.szkola-turus.pl 

10. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele, obecnie na zamontowane nowe oświetlenie prezbiterium. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom niech Bóg błogosławi. 

11. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /1 i 3 września sierpnia/ o godz. 9.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. Działkowców 2/31-65. 

12. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła 

i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.

13. W minionym tygodniu odeszła od nas ś.p. Jan Bieniek z Motycza Poduchownego. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…