XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1 lipca 2018 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

3 lipca /wtorek/ - Święto św. Tomasza, Apostoła

4 lipca /środa/ - 9 rocz. święceń biskupich i ingresu bpa Krzysztofa Nitkiewicza

6 lipca /piątek/ - wsp. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy

Dzisiaj w I niedzielę lipca zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17.00.

2. Dzisiaj w naszej parafii gościmy rodaka o. Tomasza Pawlika OFMConv z Ukrainy, który głosi Słowo Boże. Bardzo dziękujemy za ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła, które będą wsparciem w pracy duszpasterskiej o. Tomasza.

3. Serdecznie zapraszamy na koncert organowy w naszym kościele w wykonaniu pana organisty Przemysława Chwałka dzisiaj w niedzielę o godz. 17.30 /po zmianie tajemnic różańcowych/.

4. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota lipca.

Chorych z Komunią świętą odwiedzą ks. Damian i ks. Władysław w I piątek od godz. 8.30.

Adoracja eucharystyczna w I czwartek i piątek od godz. 15.00 rozpoczęcie koronką do Bożego Miłosierdzia.

Spowiedź w I piątek rano od godz. 7.30 do 8.30 oraz popołudniu od godz. 15.00.

W I sobotę różaniec fatimski po Mszy św. o godz. 18.30.

5. Informujemy, że w lipcu i w sierpniu Msze św. wieczorne zamiast o godz. 18.00 będą sprawowane
w dni powszednie o godz. 18.30 a w niedzielę o godz. 19.30.

6. W niedzielę 15 lipca o godz. 19.00 /wieczorem/ rozpocznie się w naszej parafii Jerycho różańcowe
i będzie trwało 24 godz.
Za tydzień podamy szczegółowy program czuwania modlitewnego parafian
z poszczególnych części parafii. Jako znak Bożej Opatrzności przyjmijmy fakt, że Jerycho różańcowe przypadnie u nas akurat w dzień Matki Bożej Szkaplerznej /16 lipca/.

7. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 4-12 sierpnia 2018 r. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z księdzem proboszczem lub ks. Damianem Szypułą, którzy zadeklarowali udział w pielgrzymce.

8. Bardzo dziękujemy za pomoc w przygotowaniu uroczystości prymicyjnej ks. Łukasza Chmiela. Mszę św. dziękczynną odprawi ks. Łukasz w najbliższą środę /poza parafią/ w trakcie wspólnej pielgrzymki neoprezbiterów.

9. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Wszystkim darczyńcom składamy słowa wdzięczności. Bóg zapłać.

10. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół. Prace porządkowe
w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /7 i 9 lipca/ o godz. 9.00 podejmą mieszkańcy
ul. 11 Listopada 6/36-74.

11. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła
i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.