XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 września 2018 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
13 września /czwartek/ - wsp. św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
14 września /piątek/ - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – odpust w Zbydniowie
15 września /sobota/ - wsp. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej – odpust w Radomyślu n/Sanem przeniesiony na niedzielę.

2. Dzisiaj rozpoczynamy VIII Ogólnopolski Tydzień Wychowania pod hasłem „W poszukiwaniu drogi”. Polecajmy w modlitwie wszystkich odpowiedzialnych za trud wychowania nowego pokolenia Polaków.

3. Uroczyste poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych dla uczniów klas I szkół podstawowych odbędzie się dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00. Zapraszamy dzieci razem z rodzicami na wspólną modlitwę /oczywiście z plecakami/.

4. Adoracja eucharystyczna zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym

w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej o godz.18.00.

6. Rozpoczynając nowy rok nauki podejmujemy pracę w grupach parafialnych dla dzieci i młodzieży. Serdecznie zapraszamy do włączenia się dotychczasowych i nowych osób.

Informacje o spotkaniach:

Oaza Dzieci Bożych: piątek godz. 16.30 – dom parafialny – opiekun ks. Damian Szypuła

Oaza młodzieżowa: piątek rozpoczęcie Mszą św. wieczorną – dom parafialny – opiekun ks. Damian Szypuła

Ministranci młodsi i kandydaci: piątek godz. 15.30 – dom parafialny – opiekun ks. Przemysław

Lektorzy: piątek godz. 16.30 – dom parafialny – opiekun ks. Przemysław

Schola dziecięca: sobota godz. 16.40 – dom parafialny – opiekun p. Beata Szczypień i p. organista Przemysław Chwałek

Schola młodzieżowa: poniedziałek po Mszy św. i adoracji – dom parafialny – opiekun ks. Damian Szypuła

7. Spotkanie rodziców dzieci przed I Komunią św. w niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00.

8. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum /każde rozpoczyna się Mszą św. o godz. 18.00/: klasa III A we wtorek; klasa III B w czwartek, klasa III C w piątek o godz. 18.

9. Spotkanie organizacyjne dla rodziców kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum oraz klas ósmych szkoły podstawowej odbędzie się w niedzielę za dwa tygodnie /23września/ po Mszy św. o godz. 12.

10. Spotkanie dla chóru odbędzie się w środę po nowennie do MBNP w domu parafialnym. Zapraszamy dotychczasowych chórzystów oraz nowe chętne osoby.

11. Spotkanie Legionu Maryi w każdy czwartek o godz. 16.30.

12. Komisja Zakładowa NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” zaprasza członków związku do udziału

w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Ludzi Pracy na Jasną Górę 15/16 września br. Wyjazd 15 września
o godz. 12.30 z przystanku autobusowego w Gorzycach

13. Zapraszamy na diecezjalną pielgrzymkę do patronów diecezji św. Stanisława

i bł. Wincentego Kadłubka w sobotę /22 września br./. W programie: Msza św. w Krakowie na Wawelu o godz. 9.00; odwiedziny w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach
i u św. Faustyny
oraz wizyta w Jędrzejowie – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Wyjazd o godz. 5.00; powrót ok. godz. 19.00. Koszt 60 zł. dorośli, 40 zł. dzieci: zawiera przejazd autokarem, opłaty parkingowe, ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii; kolejność zapisów decyduje
o kolejności zajmowania miejsc w autokarze.

14. Od dnia 1 września br. nastąpiła zmiana godziny porannej Mszy św. w ciągu tygodnia
na godz.7.00.
Wszystkie intencje mszalne zapisane na godz. 8.00 będą sprawowane o godz. 7.00.

15. Spotkania /katechezy/ w ramach tzw. Kursu przedmałżeńskiego odbywać się będą w tym roku

w każdy piątek o godz. 19.00 w domu parafialnym. Rozpoczęcie cyklu spotkań od najbliższego piątku.

16. W imieniu Schroniska św. Brata Alberta zwracamy się z dobrowolne dary płodów rolnych na rzecz podopiecznych schroniska. Ci, którzy nie są producentami żywności mogą wesprzeć dzieło przekazując ofiary na konto Schroniska. Szczegółowe informacje są na plakacie na tablicy ogłoszeń.

17. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Ofiary składane

za tydzień w kopertach /III niedziela miesiąca/ będą przeznaczone na zamontowane nowe oświetlenie prezbiterium. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom niech Bóg błogosławi.

18. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół. Prace porządkowe
w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /15 i 17 września/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. Działkowców 4/36-70 oraz nr 2,9,11,15,17

19. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła

i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.