Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 października 2018 r.
1. Nasz ksiądz dziekan Władysław Drewniak nadal przebywa w szpitalu na oddziale kardiologicznym w Stalowej Woli. Stan zdrowia księdza jest bardzo poważny. Ksiądz dziekan bardzo dziękuje za modlitwę i o nią nieustannie prosi. Prosił przekazać podziękowanie i słowa uznania za opiekę i leczenie wszystkim lekarzom, pielęgniarkom i personelowi medycznemu szpitala, wyrażając wolę dalszego leczenia w Stalowej Woli. 
2. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
15 października /poniedziałek/ - wsp. św. Teresy z Avila, dziewicy i doktora Kościoła – w tym dniu przeżywamy Dzień Dziecka Utraconego
16 października /wtorek/ - wsp. św. Jadwigi Śląskiej – 40 rocz. wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża
17 października /środa/ - wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
18 października /czwartek/ - Święto św. Łukasza, Ewangelisty – dzień patronalny Służby Zdrowia
19 października /piątek/ - wsp. bł. ks. Jerzego Popiełuszko, 
20 października /sobota/ - wsp. św. Jan Kantego, prezbitera
3. Przez cały październik serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową w dni powszednie 
o godz. 17.15 a w niedziele o godz. 17.00.
4. Adoracja eucharystyczna zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym 
w poniedziałek po Mszy św. wieczornej. 
5. Spotkania dla bierzmowanych z gimnazjum: klasa III A – wtorek; III B – czwartek; III C –  piątek: różaniec, Msza św. i spotkanie. 
6. Spotkanie rodziców dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii świętej odbędzie się za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 
7. W najbliższą środę o godz. 9.00 na prośbę Władz Samorządowych naszej gminy zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna. Zapraszamy do modlitwy wszystkich zatroskanych o przyszłość naszej lokalnej społeczności. 
8. W najbliższą sobotę w domu parafialnym odbędzie się 25. Diecezjalny Przegląd Piosenki Religijnej. Zwieńczeniem przeglądu będzie koncert młodego chrześcijańskiego artysty z Czech - Adama Bubika (śpiewa po Polsku). Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do oglądania występów scholi i solistów z naszej diecezji jak również na sam koncert.
9. Ofiary składane do puszek z racji Dnia Papieskiego przeznaczone są na stypendia dla ubogiej młodzieży w ramach Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
10. Karty wypominkowe za zmarłych znajdując na stolikach. Zapisane prosimy składać w zakrystii. 
11. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział we wczorajszej pielgrzymce do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Czernej. Msze św. za pielgrzymów będą sprawowane
12. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. W minionym tygodniu założono końcową cześć drewnianej obudowy ścian przy prawym wejściu do kościoła, oczyszczono i odrestaurowano wewnętrzne ściany przy starej dzwonnicy oraz dokonano naprawy i przeglądu mocowań dzwonów. Za tydzień ofiary składane w kopertach /III niedziela miesiąca/ będą przeznaczone m.in. na oświetlenie drogi krzyżowej w bocznych nawach. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom niech Bóg błogosławi.
13. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół. Prace porządkowe 
w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /20 i 22 października/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie razem z ul. Prusa, Konopnickiej, Reja, Mickiewicza, Brzozowej.
14. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła 
i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.