Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
1 stycznia 2017 r

1. W tych pierwszych godzinach Nowego Roku 2017 składamy Wam serdeczne życzenia: Niech Wam Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Wami, niech Was obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku Wam oblicze swoje i niech Was obdarzy pokojem.

W dniu dzisiejszym o g. 17.00 nabożeństwo różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu – zmiana tajemnic różańcowych.

Czytaj więcej...

Święto św Szczepana – II Dzień Świąt Bożego Narodzenia
26 grudnia 2016 r.

1. Wszystkim parafianom i gościom życzymy pięknego i błogosławionego czasu Narodzenia Pańskiego. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie.

Czytaj więcej...

IV Niedziela Adwentu r. A
18 grudnia 2016
1. Od dzisiaj trwają rekolekcje Adwentowe, które prowadzi Ojciec Wiesław Zielonka z Siedlec ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którego serdecznie witamy w naszej parafii, Starajmy się je przeżyć w klimacie adwentowego oczekiwania, by z tym większą radością w sercu przywitać Przychodzącego Chrystusa. Porządek rekolekcji podany jest na plakatach przy wejściach do kościoła. Dzisiaj o g. 17.00 nauka stanowa dla małżonków.

Czytaj więcej...

III Niedziela Adwentu r. A

11 grudnia 2016 r.

 1. Dziś przypada trzecia niedziela Adwentu, zwana niedzielą „gaudete” – „radujcie się” od pierwszych słów antyfony na wejście dzisiejszej Mszy Świętej.

We wtorek, 13 grudnia modlimy się w intencji naszej Ojczyzny – w 35 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, polecamy także Miłosierdziu Bożemu ofiary stanu wojennego.

Czytaj więcej...