Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

III Niedziela Zwykła
Uroczystość św. Franciszka Salezego
25 stycznia 2015 r.

1.  Dzisiaj przeżywamy uroczystość odpustową św. Franciszka Salezego – Patrona naszej parafii, patrona dziennikarzy i mediów. Modlimy się za wstawiennictwem naszego św. patrona w intencji naszej parafii oraz za odpowiedzialnych w naszej ojczyźnie za przekaz obrazu i słowa w środkach masowej komunikacji, aby służyli prawdzie. Uroczysta suma odpustowa z udziałem księży z naszego dekanatu o godz. 12.00.

 

2. Jutro Wspomnienie liturgiczne św biskupów Tymoteusza i Tytusa ; we wtorek bł Jerzego Matulewicza; w środę św. Tomasza z Akwinu; w sobotę, 31 stycznia św. Jana Bosko.

3. We wtorek odbędzie się spotkanie Dekanalnego Centrum Pomocy Rodzinie. O g. 18.00 msza św, po niej opłatek na plebanii.

4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msza św. o godz. 18.00. Po mszy św. nabożeństwo. Jak zwykle na nabożeństwo środowe zapraszamy wszystkich, ale w sposób szczególny uczniów kl III Gimnazjum. Po nowennie spotkanie formacyjne w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania

5. W środę zbiórka kandydatów na ministrantów – o g.15.30; zbiórka wszystkich ministrantów o g. 17.00

6. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie i składane ofiary z tej okazji.

7. Wszy Św. o 18.00piątek spotkania Oazowe: Oaza Dzieci Bożych o 16.30, a Oaza młodzieżowa po M

8. W przyszłą niedzielę, I miesiąca o g. 17.00 odbędzie się „koncert charytatywny dla Frania” w wykonaniu zespołu „Fraternitas” z Zaleszan i duetu wokalno-instrumentalnego z Gorzyc. Po koncercie zmiana tajemnic różańcowych.

9. W niedzielę, za tydzień Parafialny Dzień Życia Konsekrowanego.W tym dniu łączymy się modlitwą z osobami, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom, prosić będziemy o nowe powołania do życia konsekrowanego.

10. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół. W najbliższą sobotę na g. 9.00 i następny wtorek na g. 9.00 zapraszamy mieszkańców ul 11 Listopada 4,61- do konca oraz z ul Krętej od nr 1-15

11. Są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę autokarową do Chorwacji śladami św.Jana Pawła II. Zapisu można dokonać w zakrystii. Wszyscy którzy zapisali się, proszeni są o dokonanie wpłaty I raty w wysokości 800 zł.

12. Zachęcamy do czytania Prasy katolickiej w uroczystość św Franciszka który jest także patronem mediów. W tygodniku Niedziela Reportaż z Doniecka ,,Po roku walk między siłami Ukraińskimi a separatystami wspieranymi przez Rosjan sytuacja na Ukrainie przypomina czasy II wojny światowej". W Gościu Niedzielnym: Podróż Apostolska Ojca św Franciszka na Filipiny była nie tylko największa w Jego dotychczasowym pontyfikacie, ale w ogóle w historii. Podczas Eucharystii na zakończenie modliło się z Nim około 6 -7 milionów ludzi.

13. Caritas Parafii organizuje w sobotę, 14 lutego zabawę karnawałową. Zgłoszenia prosimy kierować do siedziby Caritas od poniedziałku do piątku w godz. od 15,00 do 17,30. Tel 15 8362801