Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

XVI Niedziela Zwykła r C
17 lipca 2016 r

1. Jakże ważne jest w naszym życiu rozpoznawanie przychodzącego Boga. Przypominają o tym dzisiejsze czytania mszalne. Prośmy Pana, byśmy z Jego obecności i bliskości czerpali siłę do codziennego działania, by On nam udzielał potrzebnych darów. Niech Pan Bóg towarzyszy swoją łaską rozpoczynającym się już w tę środę, 20 lipca XXXI Światowym Dniom Młodzieży. Niech będą one umocnieniem wiary tych, którzy będą w nich uczestniczyć, oraz tych, którzy będą ich przyjmować.

2. Bóg zapłać ks Piotrowi Zwolińskiemu za sześcioletnią gorliwą posługę duszpasterską w naszej parafii – na mocy dekretu ks Biskupa został mianowany proboszczem parafii Podwyższenia św Krzyża w Ostrowcu Świętokrzyskim. Życzymy księdzu Proboszczowi Piotrowi obfitych łask Bożych i zdrowia w pracy na Niwie Pańskiej.

3. Dzisiaj, w III niedzielę miesiąca ofiary skladane w kopertach przeznaczone będą na wykonanie tapicerki do nowych ławek naszego kościoła. Bóg zapłać za dotychczas składane ofiary na ten cel.

4. W środę Wspomnienie liturg. bł Czesława. W piątek św Marii Magdaleny; w sobotę święto liturgiczne – św Brygidy patronki Europy;

5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 18.30 msza św., po niej nabożeństwo. Będziemy się modlić w intencji naszej Ojczyzny, o potrzebne łaski dla Ojca św. Franciszka na czas pielgrzymki Apostolskiej z racji ŚDM w Krakowie, polecać będziemy również dzieci i młodzież spędzających wakacje,

6. Przypominamy, że w ramach ŚDM - 23 lipca odbędzie się Dzień Wspólnoty w Sandomierzu. Zapraszamy wszystkie ruchy i stowarzyszenia, dzieci, młodzież i dorosłych. Bądźmy razem w Sandomierzu, aby doświadczyć jedności Kościoła razem z naszymi gośćmi z zagranicy.
10.00 - Zawiązanie wspólnoty
14.00 - Eucharystia
16.00 - Koncert Trzeciej Godziny Dnia
19.00 - Wieczór uwielbienia

7. W piątek 22 lipca o g. 19.00 odbędzie się Koncert organowy – wykonawca ANDRZEJ CHOROSIŃSKI - organy (Warszawa). Szczegółowy program koncertu podany jest na stronie internetowej parafii.

8. W przyszłą niedzielę, 24 LIPCA po wszystkich Mszach Świętych pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i ich użytkowników z racji przypadającego w poniedziałek, 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców. W tym dniu imieniny naszego Ks. Biskupa Krzysztofa – modlimy się w intencji naszego Pasterza.

9. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę na godz. 9.00 i następny poniedziałek na godz. 9.00 - zapraszamy mieszkańców ul Przybyłów od nr 46 - 60 oraz z Pl Mieszczańskiego 2, 21-24 i Pl Mieszczańskiego 6, 1-5

10. W dniach od 4. VIII do 12. VIII organizowana jest pielgrzymka piesza ze Stalowej Woli na Jasną Górę. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy po formularze zgłoszeniowe i zapisy w zakrystii i kancelarii.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: „Jak pomagać rozwiedzionym, żyjącym w nowych związkach”. Zaś w Niedzieli: „Już 20 lipca zaczną się Światowe Dni Młodzieży. Katechezy w 30 językach będzie w tym czasie głosić 800 biskupów. Do pomocy zgłosiło się 60 tyś. wolontariuszy”.

 

GORZYCKIE KONCERTY ORGANOWE 2016”

Kościół pw. Św. Franciszka Salezego i Św. Andrzeja Boboli w Gorzycach

22 lipca, godz. 19.00
ANDRZEJ CHOROSIŃSKI - organy (Warszawa)

**********************************

29 lipca godz. 19.00
ROMAN PERUCKI – organy (Gdańsk)
MARIA PERUCKA – skrzypce (Gdańsk)

*********************************

05 sierpnia, godz. 19.00
ROBERT BRODACKI – organy (Norwegia)

**********************************

19 sierpnia g. 19.00
AGNIESZKA RADWAN - STEFAŃSKA – organy (Kraków)

Patronat honorowy – Wójt Gminy Gorzyce

Organizatorzy: Parafia pw. Św. Franciszka Salezego i Św. Andrzeja Boboli w Gorzycach

 

22 lipca, godz. 19.00

ANDRZEJ CHOROSIŃSKI - organy (Warszawa)

***

JOHANN SEBASTIA BACH (1685-1750)
Toccata d moll /BWV 565/

ANTONIO VIVALDI (1678 – 1742)
"Wiosna" z cyklu „Cztery Pory Roku”

LUIS NICOLAUS CLERAMBAULT (1676-1749)
II Suita na organy /7 części/

WOLFGANG AMADEUS MOZART (1756-1791)
Fantazja f - moll KV 608

MIECZYSŁAW SURZYŃSKI (1866-1924)
Capriccio
Elegia
Improwizacje na temat "Święty Boże"

ANDRZEJ CHOROSIŃSKI - studia w warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie organów Feliksa Rączkowskiego, ukończył z wyróżnieniem w 1972 roku. W latach 1969-1974 odbył studia kompozytorskie pod kierunkiem Tadeusza Paciorkiewicza.W 1972 roku uczestniczył w kursie mistrzowskim prowadzonym przez Floor Peetersa w Belgii. W tym samym roku otrzymał nagrodę specjalną na konkursie improwizacji organowej w Kilonii.
Koncertował niemal we wszystkich krajach Europy, a także w Izraelu, USA, Kanadzie,Australii , Korei Południowej i Japonii. Występował w tak renomowanych miejscach jak m.in. Filharmonia Narodowa w Warszawie, Koncerthuset w Sztokholmie, Sala im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie, Katedra Notre Dame w Paryżu, King’s College Chappel w Cambridge, Auli im. Pawła VI w Watykanie czy Katedrze Św. Patryka w Nowym Jorku, Town Hall w Adelajdzie. Dokonał licznych nagrań radiowych i telewizyjnych w kraju i za granicą. Nagrał też ponad 20 płyt LP i CD dla takich firm jak: Polskie Nagrania, Veriton, EMI-Electrola, Life Records, DUX, Musicon, Dabringhaus Grimm, Megavox. W roku 2003 Związek Producentów Audio-Video przyznał tytuł „Podwójnej Platynowej Płyty” płycie CD nagranej w Bazylice w Licheniu.
Znaczące miejsce w działalności Andrzeja Chorosińskiego zajmuje praca pedagogiczna, której jubileusz 40 – lecia obchodził w 2012 roku. W roku 1992 otrzymał tytuł naukowy Profesora sztuk muzycznych. Jest profesorem klas organów Uniwersytetu Muzycznego F.Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej im./ K.Lipińskiego we Wrocławiu.
W latach 1987-1993 był prorektorem, a w latach 1993-1999 sprawował godność rektora Akademii Muzycznej im F.Chopina w Warszawie. W latach 1993 - 2000 był członkiem Prezydium AECAM - Stowarzyszenia Rektorów Europejskich Uczelni Muzycznych.
Sprawował również godność przewodniczącego Konferencji Rektorów Uczelni Artystycznych w Polsce - KRUA. Posiada liczne odznaczenia i nagrody, m.in. Zasłużonego Działacza Kultury, Złoty Krzyż Zasługi, medal „Ecclesiae Populoque Servitium Praestanti”, „Gloria Artis”.
W roku 2008 otrzymał tytuł Doktora Honoris Causa Keymung University w Południowej Korei. Jest honorowym obywatelem miast Frombork, Jelenia Góra i Kłodzko, Polanica Zdr. przyznanych za zasługi w popularyzowaniu kultury muzycznej.
Jest konsultantem i autorem licznych projektów w zakresie budownictwa organowego w Polsce /Sala Opery i Filharmonii {Podlaskiej – Europejskie Centrum Kultury w Białymstoku, Bazylika w Licheniu, Kościół Wszystkich Świętych w Warszawie, kościół parafialny w Polkowicach/ Niemczech, Kanadzie i Japonii.
Uczestniczył w muzycznej oprawie uroczystości Kanonizacji Papieży Jana XXIII i Jana Pawła II w dniu 27 kwietnia 2014 r. w Rzymie.

29 lipca godz. 19.00

ROMAN PERUCKI – organy (Gdańsk)
MARIA PERUCKA – skrzypce (Gdańsk)

***

JOHANN SEBASTIAN BACH (1685-1750)
Komm Heiliger, Geist Herre Gott BWV 651
Adagio z I Sonaty g-moll BWV 1001

DANIEL MAGNUS GRONAU (~1700-1747)
Variations (Komm Gott Schöpffer, Heiliger Geist)

JOSEPH RHEINBERGER (1839-1901)
z Sechs Stücke op.150 /1887 für Violin und Orgel: Abendlied

FRIEDRICH WILHELM MARKULL (1816-1887)
Sonata on Nun danket alle Gott
Allegro moderato, Andantino, Vivace Finale

HENRYK WIENIAWSKI (1835-1880)
Legenda

MIECZYSŁAW SURZYŃSKI (1866-1924)
Wariacje nt. „Kto się w opiekę”

GABRIEL FAURÉ (1845-1924)
Siciliana
ROMAN PERUCKI – ukończył gdańską Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w klasie organów prof. Leona Batora w 1986r. Uczestniczył w mistrzowskich kursach organowych w kraju i za granicą. Od roku 1997 jest profesorem gdańskiej Akademii Muzycznej (w latach 1996-1999 był prorektorem ds. artystycznych) oraz w Zespole Szkół Muzycznych w Gdańsku. Jest Dyrektorem Naczelnym Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. Z jego inicjatywy powstało Gdańskie Centrum Muzyczno – Kongresowe, siedziba filharmonii. Prezes Pomorskiego Stowarzyszenia „Musica Sacra”, z którym organizuje m.in.: Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Katedrze Oliwskiej (jeden z najsłynniejszych w świecie), Międzynarodowy Konkurs Organowy im. J.P. Sweelincka w Gdańsku, cykl koncertów „Bliżej Bacha”, koncerty z okazji Jarmarku św. Dominika w kościele oo. Dominikanów w Gdańsku oraz festiwale organowe w kościołach Pomorza Gdańskiego. Prowadzi kursy mistrzowskie w Niemczech, Francji, Portugalii, Rosji, Meksyku oraz wykłady w uczelniach i szkołach muzycznych na terenie całej Polski. Jest jurorem wielu międzynarodowych konkursów organowych (Włochy, Francja, Czechy, Rosja, Polska). W swoim dorobku ma już ponad 2500 recitali. Koncertował w najsłynniejszych katedrach i salach koncertowych świata, m.in. w Notre Dame (Paryż), katedra w Gandawie (Belgia), Mariinsky Theater (St. Petersburg), sala koncertowa The UANL Symphony Orchestra w Monterrey (Meksyk). Koncertuje w Polsce, w niemal wszystkich państwach Europy, w Rosji, Japonii, Chinach, Australii, Meksyku i USA. Dużą część koncertów wykonuje wspólnie ze swoją małżonką, skrzypaczką Marią Perucką. Jest I. organistą Archikatedry Oliwskiej. Od 1999 roku jest prezesem Stowarzyszenia Miłośników Archikatedry Oliwskiej . Dokonał licznych nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji, posiada nagrania płytowe. Jego płytę „Messe pour les paroisses” Fr. Couperina Bohdan Pociej uznał w „Ruchu Muzycznym” za najlepsze nagranie roku 1991 wydane w Polsce, a II płyta Oliwska nominowana była do nagrody Fryderyka. W swoim dorobku posiada platynową płytę, wydaną w 1998 roku. Posiada liczne odznaczenia i nagrody, w tym najwyższe odznaczenia papieskie: Pro Eclessiae et Pontifice, przyznane przez Ojca Świętego Jana Pawła II oraz Order św. Sylwestra nadany przez Papieża Benedykta XVI. W roku 2005 r. uzyskał złotą odznakę Zasłużony dla Kultury Polskiej. W 2007 roku otrzymał Pomorską Nagrodę Artystyczną – Gryfa Pomorskiego za rok 2006 oraz nagrodę Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki.

MARIA PERUCKA jest absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie skrzypiec prof. Henryka Keszkowskiego. Brała udział w licznych, międzynarodowych kursach mistrzowskich. Występowała w kwartecie smyczkowym, z którym brała udział w wielu konkursach muzyki kameralnej (m.in. laureatka III nagrody – Łódź 1986). Jako solistka występowała z Kaliską Orkiestrą Symfoniczną, a w Zespole Muzyki Dawnej Cappella Gedanensis była koncertmistrzem. Jest członkiem kwartetu skrzypiec 4PM.
Koncertuje w wielu kościołach i salach koncertowych w miastach polskich: Warszawa, Kraków, Szczecin, Lublin, Gdańsk oraz w Niemczech, Francji, Włoszech, Belgii, Finlandii, Szwecji i Norwegii, w tym z wieloma wybitnym solistami i organistami. W swoim bogatym dorobku artystycznym posiada nagrania płytowe (z Januszem Szadowiakiem -trąbka, Danuta Mossakowską – sopran, i Romanem Peruckim -organy), radiowe i telewizyjne.
Prowadzi ożywioną działalność pedagogiczną w Szkole Muzycznej II stopnia w Gdyni, między innymi z uczniami swojej klasy brała udział w mistrzowskich kursach skrzypcowych prowadzonych przez Maxima Vengerowa (październik 2009) i Siergieja Stadlera (czerwiec 2010).

05 sierpnia, godz. 19.00

ROBERT BRODACKI – organy (Norwegia)

***

JOHANN SEBASTIAN BACH (1685-1750)
Toccata, adagio i fuga C – dur BWV 564

JOHANN PACHELBEL (1653-1706)
Partita „Werde munter, mein Geműte”

JOHANN SEBASTIAN BACH (1685-1750)
„Jesus bleibet meine Freude” BWV 147

LISELOTTE KUNKEL (1975)
„Erfreue dich, Himmel”
MAX REGER (1873 -1916)
„O, Lamm Gottes, unschuldig”

JOHANNES MATTHIAS MICHEL (1962)
„Grosser Gott, wir loben dich”

GUNTER MARTIN GŐTTSCHE (1953)
„Komm, Gott Schőpfer, Heiliger Geist”

MARIAN SAWA (1937-2005)
Intrata z hejnałem (1997)

GUY BOVET (1942)
Trois petits preludes anglais

MONS LEIDVIN TAKLE (1942)
Pulse of London (2015)

IAIN FARRINGTON (1977)
Z cyklu „Fiesta” : Song, Finale

ROBERT BRODACKI urodził się w 1958 roku w Lublinie. Liceum Muzyczne ukończył z wyróżnieniem w 1976 r. w klasie organów prof. Z. Janczuka. Następnie
w latach 1976-81 studiował w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie organów prof. J. Grubicha. Swoje studia muzyczne uzupełniał na kursach mistrzowskich w Amriswil (Szwajcaria) i w Warszawie pod kierunkiem profesorów Daniela Rotha, Michaela Schneidera i Guy Boveta. Od 1977 r. prowadzi intensywną działalność artystyczną, obejmującą liczne koncerty m.in. w Polsce, Austrii, Niemczech, Finlandii, Danii, Szwecji, Norwegii, Szwajcarii, Włoszech i Rosji. Brał udział w międzynarodowych festiwalach muzyki organowej w kraju
i za granicą. Nagrywał dla PR i Radio Suisse Romande w Genewie, a także dla TVP
i TV Rosyjskiej Irkuck. W latach 1980-84 współpracował jako solistaz Filharmonią Narodową oraz Orkiestrą Św. Antoniego z Padwy przy Ambasadzie USA
w Warszawie. W 1978 roku został finalistą I Międzynarodowego Konkursu Organowego w Manchester. W 1979 r. otrzymał wyróżnienie I stopnia na XXXI Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Praska Wiosna”. W latach 1981-84 pracował jako wykładowca gry organowej w Akademii Muzycznej w Warszawie, prowadząc jednocześnie klasę organów w tamtejszej PSM II st. im. J. Elsnera.
W latach 1985-94 prowadził klasę organów w Instytucie Muzykologii KUL oraz
w PSM I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie. W 1996 r., w wyniku przewodu kwalifikacyjnego przeprowadzonego na Wydziale Wykonawstwa Instrumentalnego
i Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi, otrzymał kwalifikacje I stopnia (doktorat) w zakresie gry na organach. W latach 1997-99 piastował stanowisko organisty i konsultanta artystycznego Państwowej Filharmonii Lubelskiej. W latach 1984-92 pracował na stanowisku organisty Archikatedry Św. Jana w Lublinie. W czerwcu 1987 r. towarzyszył wizycie Ojca Św. Jana Pawła II
w Lublinie, grając na wszystkich trzech nabożeństwach z Jego udziałem. Obecnie pracuje w Norwegii na stanowisku kantora prowadząc równocześnie ożywioną działalność koncertową.

19.08, godz. 19.00

AGNIESZKA RADWAN - STEFAŃSKA – organy (Kraków)

***
SAMUEL SEBASTIAN WESLEY (1810-1876)
Choral Song
Aria i Gavotte

RALPH VAUGHAN WILLIAMS (1872-1958)
Rhosymedre z Three Preludes founded on Welsh Hymn Tunes

JOHANN SEBASTIAN BACH (1685-1750)
Fantazja G-dur BWV 572
Jesus bleibet, meine Freude z Katntaty BWV 147

WILLIAM JAMES KIRKPATRICK (1838-1921)
Singing I go

MARIAN SAWA (1937-2005)
Opracowania organowe polskich pieśni maryjnych

LEON ŚWIERCZEK C.M. (1900 – 1980)
Preludium ze zbioru Akwarele

LOUIS JAMES ALFRED LEFÉBURE-WÉLY (1817-1869)
Sortie

AGNIESZKA RADWAN-STEFAŃSKA – w 2006 roku ukończyła z wyróżnieniem studia w krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie organów prof. Joachima Grubicha oraz podyplomowe studia z zakresu Zarządzania Kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim (2009). Jest laureatką IV miejsca Ogólnopolskich Przesłuchań Uczniów Klas Organów w Częstochowie (2000) oraz III miejsca na XIV Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumii (2002), gdzie również uzyskała wyróżnienie i specjalną nagrodę za najlepsze wykonanie utworu Mariana Sawy. Brała udział w wielu kursach mistrzowskich w Polsce i za granicą prowadzonych przez wybitnych organistów oraz klawesynistów. W 2003 r. brała udział w światowym prawykonaniu utworu Tadeusza Machla na troje organów w Leżajsku. Dwukrotnie była stypendystką programu Fugato organizującego organowe kursy mistrzowskie w Bad-Homburg (Niemcy). W 2006 r. otrzymała stypendium International Summer School w Dartington (Anglia) w klasie mistrzowskiej prof. Davida Titteringtona – organy (Royal Academy, Londyn) oraz Colina Tilney'a – klawesyn (Kanada). Koncertowała podczas krajowych i zagranicznych festiwali organowych. Współpracuje jako akompaniator z solistami, zespołami kameralnymi oraz chórami. Pracuje w Akademii Muzycznej w Krakowie przy realizacji projektów artystycznych i naukowych, współpracuje ze Stowarzyszeniem Artystycznym PianoClassic. Prowadzi również swój autorski dział felietonu „Kulturalny Kapelusz” na portalu Tygodnika Podhalańskiego. Jest pomysłodawczynią oraz dyrektorem artystycznym Letniego Festiwalu „Pieniny-Kultura-Sacrum” w Krościenku n. Dunajcem.

Organy kościoła pw. Św. Franciszka Salezego i Św. Andrzeja Boboli
w Gorzycach

Emmanuel Kemper 1963 – Krzysztof Deszczak 2014
Oryginalnie instrument zbudowany został w roku 1963 dla jednego z kościołów w Neustadt in Holstein przez znaną, niemiecką firmę "Kemper" z Lubeki .
W roku 2009 został zakupiony przez parafię w Gorzycach i po demontażu przybył na swoje nowe miejsce przeznaczenia 19.01. 2010 r. Elementy instrumentu zostały złożone w wielu miejscach kościoła i czekały na czas renowacji i montażu, które to prace rozpoczęły się dopiero w połowie 2012 roku z powodu powodzi (2010 r.) i z przerwami trwały do połowy roku 2014 go.

Aby zamontować instrument na chórze gorzyckiego kościoła, potrzebna była znacząca rozbudowa tegoż chóru, przygotowanie posadzki i nowych instalacji elektrycznych. W związku z tym, że pierwotna obudowa instrumentu z Neustadt nie została sprzedana (była zabytkiem), konieczne było wykonanie nowej obudowy, szafy organowej, dostosowanej do stylistyki wnętrza kościoła i nowej struktury wewnętrznej instrumentu. Projektu i wykonania tej szafy wraz z piszczałkami prospektowymi podjęła się firma organmistrzowska "Zych"z Wołomina. Natomiast wszelkie pozostałe prace przy instrumencie były prowadzone pod kierunkiem Krzysztofa Deszczaka, organmistrza z Lublina.
Wszystkie elementy instrumentu przeszły generalny remont. Odrestaurowano gruntownie wiatrownice, stół gry, miechy i piszczałki. Wymieniono m. in. większość elektromagnesów oraz cześć piszczałek w związku z ich złym stanem zachowania i nieadekwatną do potrzeb jakością brzmienia. Wszystkie te elementy zamontowano na nowej, stalowej konstrukcji wybudowanej specjalnie pod nowy układ wnętrza instrumentu, a następnie zabudowano nową szafą organową.

Instrument posiada 34 głosy oraz rejestr dodatkowy Cimbelstern, stanowiący zestaw uderzanych przez mechanizm dzwonków. Głosy te są rozdysponowane na trzy manuały, gdzie manuał pierwszy to sekcja pozytywu (jest to bardzo rzadkie rozwiązanie, na korzyść wyróżniające wśród innych organ gorzycki ) oraz sekcję pedału. Traktura instrumentu jest elektropneumatyczna i ona obsługuje wiatrownice "Taschenlade" (MII, MIII , Pedał) oraz stożkową (MI). System powietrzny to sześć miechów pływakowych zasilanych dmuchawą elektryczną oraz stałe kanały powietrzne wykonane z najlepszej jakości, wodoodpornej sklejki. Z założenia stylistyka brzmienia instrumentu była pomyślana jako neobarokowa, czyli pozwalająca dość wiernie odtwarzać muzykę epoki baroku, m. in. J.S. Bacha, ale sprawdza się również dobrze jako instrument uniwersalny, do wykonawstwa muzyki z każdej epoki. Aktu poświęcenia organów dokonał ks Biskup Edward Frankowki w I Niedzielę Października, tj 5 X 2015 r. w czasie mszy św koncelebrowanej przez księży gości oraz dekanatu gorzyckiego. Po mszy św odbył się pierwszy koncert w wykonaniu p mgr Mariusza Rysia z Tarnobrzega.

Manuał I Manuał II Manuał III Pedał
Rückpositiv Hauptwerk Oberwerk
Gedackt 8' Gedackt 16' Grossflöte 8’ Prinzipalbass 16'
Prinzipal 4' Prinzipal 8' Salicet 8' Subbass 16'
Nachthorn 2' Rohrflöte 8' Rohrflöte 4' Oktavbass 8'
Quinte 1 1/3' Gemshorn 8' Quintatön 4' Gedacktbass 8'
Terzzimbel 4fach Oktave 4' Oktave 2' Choralbass 4'
Krummhorn 8' Flöte 4' Septime 4/7' Nachthorn 2'
Tremulant Quinte 2 2/3' Sesquialtera 2fach Mixtur 6-8fach
Oktave 2' Scharff 4f. Posaune 16'
Mixtur 4-6fach Regal 8' Trompete 4'
Trompete 8' Tremulant

Połączenia: OW-HW, RP-HW, OW-RP, OW-PED, HW-PED, RP-PED
2 wolne kombinacje, Zimbelstern
Traktura elektro-pneumatyczna