Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

XVIII Niedziela Zwykła r. C
31.VII. 2016 r.

1. Dobiega końca piękny festiwal wiary i młodości, jaki przez ostatnie 10 dni przeżywaliśmy w naszej Ojczyźnie podczas XXXI Światowych Dni Młodzieży i wizyty Ojca Świętego. Dziś przypada kulminacyjny moment dni młodzieży – tzw. Msza posłania pod przewodnictwem papieża.

 

2. Dzisiaj w parafii św. Floriana w Stalowej Woli po Mszy Świętej o godz 17.00 odbędzie się spotkanie przed pielgrzymkowe.

3. Święty Franciszek z Asyżu żywił wyjątkową miłość do Maryi. Opieką otoczył kaplicę pw. Matki Bożej Anielskiej, zwanej Porcjunkulą, której rocznica poświęcenia przypada 2 sierpnia. W tej kaplicy Święty Franciszek otrzymał słynny odpust, który papieże zatwierdzili i którym objęli cały Kościół właśnie na dzień rocznicy jej poświęcenia. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie w nim Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Wierzę w Boga oraz wypełnienie zwykłych warunków odpustu, czyli stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust można zyskać od południa dnia 1 sierpnia do północy 2 sierpnia i ofiarować za siebie lub za kogoś ze zmarłych. Korzystajmy z tej łaski darowania kar doczesnych za grzechy już odpuszczone nam w sakramencie pojednania.

4. W środę, 3 sierpnia przybywa do nas pielgrzymka piesza z Janowa Lubelskiego. W związku z tym zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich parafian o gościnne przyjęcie pielgrzymów na nocleg. Gotowość przyjęcia pielgrzymów prosimy już dzisiaj zgłaszać w zakrystii z podaniem adresu i numeru telefonu. Orientacyjny czas przybycia pielgrzymów między g. 17.00 a 18.00.

5. Również jutro rozpoczyna się sierpień, miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek do tronu Jasnogórskiej Madonny oraz miesiąc wytężonej pracy przy żniwach. Wesprzyjmy modlitwą nasz kraj i podejmujących trudy pielgrzymki bądź pracy na polu. Niech będzie to również dar całkowitej lub czasowej abstynencji od wszelkich używek, zwłaszcza od alkoholu. To dobra okazja, by ćwiczyć wolę i ducha.

6. W czwartek Wspomnienie lit. św Jana Vianneya; w sobotę święto lit. Przemienienia Pańskiego, odpust w Zaleszanach. Suma odpustowa o g. 11.00.

7. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msza św. o g. 18.30. Po mszy św. nabożeństwo do MBNP. Jak zwykle na nowennę zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież przebywających na wakacjach na terenie naszej parafii. W czasie nowenny będziemy się modlić w intencji pielgrzymów pieszo zmierzających na Jasną Górę, o trzeźwość w naszym narodzie.

8. W czwartek I miesiąca - msze św. wotywne o Najświętszym Sakramencie o g. 8.00 i 18.30., popołudniu o g. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpocznie się Adoracja Najświętszego Sakramentu - w tym czasie okazja przystąpienia do Sakramentu Pokuty.

9. W piątek I miesiąca - msze św. wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o g. 8.00 i 18.30. Okazja do spowiedzi rano od g. 7.30 do 8.30, popołudniu o g. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpocznie się Adoracja Najświętszego Sakramentu - w tym czasie okazja przystąpienia do Sakramentu Pokuty. W tym dniu będziemy odwiedzać chorych w domach od godz. 8. 30.

10. W piątek,05 sierpnia, godz. 19.00 – koncert organowy w wykonaniu  prof ROBERTA BRODACKIEGO– z Norwegii.

11. W sobotę, I miesiąca nabożeństwo fatimskie o g 18.30.

12. W przyszłą niedzielę o g. 17.00 nabożenstwo różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic różańcowych.
13. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę na godz. 9.00 i następny poniedziałek na godz. 9.00 - zapraszamy mieszkańców ul Słowackiego oraz z Pl Mieszczańskiego 6, 16 - do końca.

14. Łączymy się duchowo z pielgrzymami Pieszych Pielgrzymek na Jasną Górę, Dla wszystkich, którzy nie będą mogą pielgrzymować fizycznie, stwarzamy możliwość pielgrzymowania duchowego. Codziennie w czasie mszy św. o g. 8.00 i 18.30 będziemy przybliżać treść programu realizowanego przez pielgrzymów pieszych. Zachęcamy także chorych do duchowego pielgrzymowania, zwłaszcza w godzinie apelu Jasnogórskiego.

15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: W Gościu Niedzielnym m.in. O swojej radości z wiary,ale i trudnościach, których doświadczają - opowiadają oazowicze z Chin, prześladowani za wiarę Hindusi. Jakim młodzieńcem był papież Franciszek. W Niedzieli: Papież Franciszek potrafi wzruszać, ma w sobie Boże szaleństwo i świeżość młodzieńca. Jak go zapamiętają uczestnicy ŚDM w Krakowie?