Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

XXII Niedziela Zwykła r C
28 sierpnia 2016 r

1. Dzisiaj o godz. 8.00 z naszej parafii wyruszyła pielgrzymka piesza do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Radomyślu n/Sanem. W przyszłą niedzielę pielgrzymka dla chorych, emerytów i rencistów. Prosimy o pomoc w dotarciu do Sanktuarium ludziom chorym.
W dniu dzisiejszym Patronuje nam św. Augustyn, który nawrócił się pod wpływem wytrwałej modlitwy swej matki, św. Moniki. Jutro Wspomnienie liturgiczne męczeństwa św. Jana Chrzciciela - czwartek – bł. Bronisławy, norbertanki, spokrewnionej ze św. Jackiem i bł. Czesławem - sobota – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

 2. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po mszy św. o g. 18.30 nabożeństwo do MBNP. Na nowennę środową zapraszamy: dzieci, młodzież i starszych. W tym dniu będziemy polecać Panu Bogu za przyczyną Matki Najświętszej dzieci i młodzież, rodziców i wychowawców w nowym Roku Szkolnym. Również będziemy się modlić o pokój na świecie oraz w intencji naszej Ojczyzny. W tym dniu (31 sierpnia) 36 rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych w Gdańsku, Szczecinie i Jastrzębiu. Modlimy się w intencji naszej Ojczyzny.

3. W czwartek, 1 września o g. 8.00 uroczyste rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego dla uczniów Szkół Podstawowych, Gimnazjum i Szkół Średnich. Również zapraszamy rodziców, wychowawców i nauczycieli – będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas pogłębiania i umacniania wiary. Po Mszy św. przejście do szkół na spotkanie ogólne i spotkanie z wychowawcami. Spowiedź przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego w tym tygodniu: we wtorek dla uczniów szkół podstawowych od g. 17.30, w w środę, 31 sierpnia dla gimnazjalistów i dla uczniów szkół średnich też od g. 17.30.

4. Od czwartku wieczorowa msza św w dni powszednie o g. 18.00, w niedziele i święta ostatnia msza św również o g. 18.00.

5. W czwartek przypada 77. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

6. Jutro, tj. 29 sierpnia w ramach Jerycha Różańcowego Legion Maryi zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu. O godz 12.45 Msza św, po niej od godz 13.30 do 16.15 dziękczynna modlitwa różańcowa za Chrzest Polski. Zapraszamy również do udziału w nocnym czuwaniu w Częstochowie. Wyjazd w piątek, 9 września o g. 15.00. Powrót w sobotę po południu. Zapisy do 5 września w zakrystii oraz telefonicznie na nr: 693 380 169.

7. W czwartek I miesiąca o g. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpocznie się Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie do g. 18.00 będziemy spowiadać.

8. W piątek I miesiąca - msze św. wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o g. 8.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi rano od g. 7.30 do 8.30, popołudniu o g. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpocznie się Adoracja Najświętszego Sakramentu - w tym czasie okazja przystąpienia do Sakramentu Pokuty. W tym dniu będziemy odwiedzać chorych w domach od godz. 8.30.

9. W sobotę I miesiąca nabożeństwo fatimskie o g. 18.00.

10. W przyszłą niedzielę nabożeństwo różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o g. 17.00. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych
11. W niedzielę z tydzień (w nocy) o g 0.30 wyrusza pielgrzymka autokarowa na Ogólnopolskie Dożynki na Jasną Górę. Chętnych na wyjazd prosimy o zgłoszenie się w zakrystii do 2 września. Koszt wyjazdu od jednej osoby 50 zł.
12. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę na godz. 9.00 i następny poniedziałek na godz. 9.00 - zapraszamy mieszkańców ul Metalowców 2,31-do końca oraz mieszkańców ul Chopina.

13. W I niedzielę września (4 IX) o g. 13.15 w Domu Parafialnym wznowione zostaną katechezy dla narzeczonych – jako bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia sakramentu małżeństwa.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: „Czy marihuana, o której ostatnio tak głośno, może być skutecznym lekarstwem?”. Zaś w Niedzieli: „Matka Teresa z Kalkuty przez całe życie pomagała ludziom, apelowała o poszanowanie godności człowieka, sprzeciwiała się aborcji, eutanazji i antykoncepcji. 4 września odbędzie się jej kanonizacja”.

15. Komunikaty...