Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

XXXIII Niedziela Zwykła r. C

1. Dziś – trzydziesta trzecia niedziela w ciągu roku i przeniesiony (w naszej parafii z ubiegłej niedzieli) VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy.

Dzisiaj także Parafialna Niedziela Powołaniowa – Serdecznie witamy Ks. Profesora Bartłomieja Krzosa wraz z Alumnami WSD w Sandomierzu. Ks. Profesor głosi Słowo Boże, Alumni czynnie uczestniczą w liturgii niedzielnej a po Mszach św. będą spotkania z dziećmi i młodzieżą naszej Parafii, na które zapraszamy.

2. Dzisiaj po mszy św o g. 16.00 nabożeństwo różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w intencji zmarłych z wypominków. Można jeszcze do końca listopada składać karteczki wypominkowe w zakrystii. W intencji zmarłych modlimy się w dni powszednie o g. 17.30, w niedzielę o g. 17.00.

3. W przyszłą niedzielę, III miesiąca ofiary składane w kopertach będą przeznaczone na wykonanie nowych przyściennych ławek w naszym kościele. Za dotychczas składane ofiary – Bóg zapłać.

4. W czwartek Wspomnienie liturgiczne św Elżbiety Węgierskiej; w piątek bł. Karoliny Kózkówny; w sobotę Wspomnienie bł. Salomei.
Cotygodniowe spotkanie Legionu Maryi w czwartek o godz. 16.00 w salce na plebani. Zapraszamy.
5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz.18.00 msza św. Po mszy św. nabożeństwo do MBNP. Na nowennę środową zapraszamy, jak zwykle wszystkich, ale szczególnie uczniów kl I i II gimnazjum, ich rodziców i wychowawców. Przed mszą św. o godz. 17.30 modlitwa różańcowa w intencji zmarłych z wypominków.

6. Z wolna zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 20 listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – uroczyste zakończenie Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski i Roku Miłosierdzia.

7. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę na godz. 9.00 i następny poniedziałek na godz. 9.00 – zapraszamy mieszkańców Pączka od nr 16-30 oraz mieszkańców ul 11 Listopada 2,31- 40.

8. Dziś w prasie katolickiej. Wszyscy znamy serwis społecznościowy Facebook. Jakie poglądy mają osoby, które kierują tym medialnym gigantem? Zachęcamy do przeczytania artykułu w Gościu Niedzielnym „Kogo nie lubią w Facebooku”. W numerze także bezpłatny dodatek - kalendarz ścienny na 2017 rok. Zaś w Niedzieli temat numeru: „Jubileuszowy akt przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana” oraz „Pokój dla Iraku. VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym”.

Komunikaty...