Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

XXXIV Niedziela Zwykła 20 listopada 2016 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla
Wszechświata

1. Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata została wprowadzona do kalendarza liturgicznego na zakończenie roku jubileuszowego przez papieża Piusa XI w 1925 roku. W odnowionej liturgii Kościoła uroczystość tę obchodzi się w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko, co rodzaj ludzki w porządku przyrodzonym i nadprzyrodzonym posiada i czego się spodziewa, ma swój początek i swoje ukoronowanie w Chrystusie.

2. Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, po Mszach Świętych Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

3. Dzisiaj w III niedzielę miesiąca ofiary składane w kopertach będą przeznaczone na wykonanie nowych przyściennych ławek w naszym kościele. Za dotychczas składane ofiary – Bóg zapłać.

4. Od dzisiaj do soboty trwa w naszej diecezji Tydzień Biblijny. W naszych domach w tym okresie można umieścić na domowym ołtarzyku oświetlony obraz Chrystusa Króla lub Najświętszego Serca Jezusowego i powierzać podczas wspólnej wieczornej modlitwy Jezusowi Królowi los naszej rodziny, parafii i Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy do przeżywania wspólnotowego spotkania ze Słowem Bożym w dni powszednie o g 18.00. Dzisiaj o godz. 17.00 nabożeństwo Słowa Bożego – w czasie nabożeństwa modlimy się za zmarłych - wypominki. W dni powszednie wypominki o godz. 17.30.

5. Jutro Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny; we wtorek Wspomnienie św Cecylii patronki śpiewu i muzyki sakralnej; w czwartek Wspomnienie św Męczenników: Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.
6. W środę nowenna do MBNP, o godz. 18.00 msza św., po mszy św. nabożeństwo do MBNP. Jak zwykle na nowennę środową serdecznie wszystkich zapraszamy, ale szczególnie młodzież szkół średnich, pozaszkolną oraz ich rodziców i wychowawców. Przed mszą św. o godz. 17.30 nabożeństwo wypominkowe za zmarłych.

7. W przyszłą niedzielę adwentem zaczyna się nowy Rok Liturgiczny. Adwent to czas, który ma nam pomóc dobrze przygotować się na głębsze przeżycie świąt Bożego Narodzenia i do osobistego spotkania z Chrystusem w wieczności. Roraty w dni powszednie będą odprawiane o godz. 6.00.

8. Rozpoczynający się w przyszłą niedzielę okres Adwentu zwiastuje bliskość świąt Bożego Narodzenia. Z świętami tymi zawsze kojarzy się atmosfera szczególnej życzliwości i ciepła względem najbliższych zwłaszcza w wieczór wigilijny, gdy dzielimy się opłatkiem i składamy sobie życzenia. W związku z tym w najbliższą niedzielę na mszy sw. o g. 9.00; 10.30 i 12.00 zostaną poświęcone opłatki, które będą rozprowadzane przez nasze siostry i przedstawicieli naszej parafii do waszych domów.
9. W przyszłą niedzielę na g. 19.00 zapraszamy wszystkich nauczycieli, pracowników naszych szkół na mszę św za zmarłych nauczycieli połączoną programem słowno-muzycznym.

10. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół. Do sprzątania naszej świątyni w najbliższą sobotę i następny poniedziałek zapraszamy mieszkańców Pączka od nr 31- do końca oraz mieszkańców ul 11 Listopada 2,41- 50.