Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

I Niedziela Adwentu r. A

27 listopada 2016

 

1. Dziś początek Adwentu. Rozpoczyna się nowy rok duszpasterski. Jest to czas, który ma nas przygotować na Święta Bożego Narodzenia i do naszego spotkania z Bogiem w wieczności. Zachęcamy Was do podjęcia postanowień adwentowych.
Dzisiaj o g. 17.00 nabożeństwo różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w intencji zmarłych z wypominków.


2. Najpiękniejszym wzorem przeżywania tak rozumianego Adwentu jest Matka Najświętsza. Częste uczestniczenie w tym czasie we mszy św. roratniej, udział w rekolekcjach, które rozpoczną się w naszej parafii w niedzielę, 18 grudnia – niech nam pomogą w sensownym i owocnym przeżywaniu tego świętego czasu. W tradycji polskiej cha­rakter Adwentu podkreślano też przez powstrzymywanie się od hucznych zabaw.
3. Msze św. roratnie będą się odbywać w naszej parafii w dni powszednie o godz. 6.00 rano. Zapraszamy na mszę św. roratnią wszystkich – prosimy pomóc dzieciom i młodzieży w przeżywaniu tego nabożeństwa. Może uda się przyjść na wszystkie msze św. roratnie. Dzieci będą składać karteczki ze swoimi imionami i nazwiskami z zaznaczeniem klasy, do której uczęszczają. Karteczki te posłużą do losowania figurki Matki Bożej Fatimskiej, które zabiorą do domu ze specjalnym programem nawiedzenia rodziny. Jak to bywało w poprzednich latach dzieci powinny przyjść na roraty z lampionami przynajmniej raz w tygodniu w wyznaczony dla nich dzień poza niedzielą:
W poniedziałek: kl. „0”,I,II,III,IV,V i VI Szkoły Podstawowej Nr 1
We wtorki: kl. „0”,I , II i III Szkoły Podstawowej im. św Jana Pawła II
W środy: kl. IV,V i VI *******************************
W czwartki: kl. I i II Gimnazjum im. św Jana Pawła II
W piątki: kl. III *******************************
W soboty: młodzież Szkół Średnich i Pozaszkolna.
We wtorek, 29. XI początek nowenny przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.
4. W środę, 30 listopada święto liturgiczne św Andrzeja Apostoła; w sobotę, 3 grudnia liturgiczne Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.
5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O g. 18.00 msza św. po niej nabożeństwo do MBNP. Serdecznie na nowennę zapraszamy wszystkich, ale szczególnie dzieci z kl "0",I i II oraz ich rodziców.

6. W czwartek I miesiąca. Msze św. rano o g. 6.00, wieczorem o g. 18.00. Okazja do spowiedzi rano od g 6.00 do 6.45. O g. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego– adoracja Najświętszego Sakramentu – w czasie adoracji okazja do spowiedzi przed I piątkiem miesiąca. Spotkanie modlitewne Legionu Maryi w czwartek o godz. 16.00 w salce na plebani. Zapraszamy siostry wspierające oraz każdego, kto pragnie uwielbić Boga wraz z Maryją.
7. W piątek - I miesiąca. Okazja do spowiedzi rano od godz. 6.00 do 6.45. Msza św. roratnia o g. 6.00. O g. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu - koronka do Miłosierdzia Bożego - adoracja Najświętszego Sakramentu, w tym czasie okazja do spowiedzi. Msza św. o g. 18.00. Odwiedzamy chorych w domach od godz. 8.00. W czasie Adwentu w dni powszednie nie będzie mszy św. o g. 8.00.Spotkanie kandydatów do bierzmowania w I pt. miesiąca. Spowiedź święta od godz 15-18, następnie Msza święta, po Mszy świętej spotkanie. Obecność obowiązkowa.

8. W I sobotę, 3 grudnia - godz. 6.00 – msza św roratnia; wieczorem o g. 18.00 z aktem poświecenia Niepokalanemu Sercu NMP.

9. W przyszłą niedzielę o g. 17.00 nabożeństwo różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu – zmiana tajemnic różańcowych.
10. Okres Adwentu, który się dzisiaj rozpoczyna zwiastuje bliskość świąt Bożego Narodzenia. Z świętami tymi zawsze kojarzy się atmosfera szczególnej życzliwości i ciepła względem najbliższych zwłaszcza w wieczór wigilijny, gdy dzielimy się opłatkiem i składamy sobie życzenia. W związku z tym dzisiaj poświęcamy opłatki na mszy św. o g. 9.00; 10.30 i 12.00, które nasze siostry i przedstawiciele naszej parafii w najbliższym czasie będą rozprowadzać je do waszych domów. .

11. Caritas naszej parafii pełni dyżur od poniedziałku do piątku od g. 16.00 do 18.00. W siedzibie Caritas można nabyć różańce, obrazy, modlitewniki, kalendarze na 2017 r, roratnie lampiony, wyprawki do chrztu, itp. W okresie adwentu od przyszłej niedzieli można nabyć świece Caritas - Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt małej świecy - 5 zł., dużej - 20 zł.
12. W przyszłą niedzielę przeniesiony odpust św. Mikołaja w Zaleszanach. W tym dniu w Zaleszanach  - suma odpustowa o g. 11.00

13.Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubegłym tygodniu sprzątali kościół. Do sprzątania naszej światyni w najbliższą sobotę i następny poniedziałek zapraszamy mieszkańców Przybyłowa od nr 1-15 oraz mieszkańców ul 11 Listopada 2,51- 60.
14. Tradycyjnie z okazji zbliżających się Świąt stwarzamy okazję do podzielenia się odrobiną miłości z małym dzieckiem. W przyszłą niedzielę na choince zostaną powieszone serduszka – każde serduszko to konkretne dziecko czekające na odrobinę radości z racji świąt. Zachęcamy Was drodzy do wzięcia serduszka i zrobienia paczki dla dziecka, którego płeć i wiek są napisane na serduszku. Po wykonaniu paczki prosimy serduszko przywiązać do paczki oraz przynieść do kościoła i zostawić pod choinkę. Paczki te zostaną rozdane dzieciom przed wigilią.
15.W „Gościu Niedzielnym” m.in.: O własnoręcznym robieniu adwentowych kalendarzy, które są dużo cenniejsze od kupionych w sklepie. Zaś w „Niedzieli” temat numeru: „Adwent – nowy początek” czyli co nas czeka w najbliższym czasie? Jakie priorytety wyznaczą księża biskupi i proboszczowie? W którą stronę popłynie Łódź Piotrowa nad Wisłą? Zachęcamy do lektury.