Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

II Niedziela Adwentu r. A
4 grudnia 2016 r.

1. Dziś, w II Niedzielę Adwentu obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. W ramach osobistego przygotowania się do spotkania ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu Jego powtórnego przyjścia na ziemię starajmy się wspierać modlitwą i ofiarą materialną naszych braci w wierze żyjących na Wschodzie. Dzisiaj w I Niedzielę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych w czasie nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP o g. 17.00. W Zaleszanach Uroczystość odpustowa - suma o g. 11.00 W dniu dzisiejszym po Mszach Św. młodzież oazowa rozprowadza wykonane przez siebie kartki świąteczne.

2. We wtorek przypada tradycyjne wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, który zasłynął szczególną miłością dla potrzebujących.

3. W środę, 7 XII nowenna do MBNP, o godz. 18.00 msza św., po mszy św. nabożeństwo do MBNP. Jak zwykle na nowennę środową serdecznie wszystkich zapraszamy. Po nowennie próba chóru, serdecznie zapraszamy wszystkich chórzystów.

4. W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia
Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu chwalimy Boga za to, że wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od skazy grzechu pierworodnego. Msze św. o godz. 6.00 – roraty; pozostałe: o godz. 11.00; o godz. 16.00 i 18.00. Obecnie trwa nowenna przed tą Uroczystością w dni powszednie po mszy św. roratniej. W czwartek 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. od godz. 12.00 do 13.00 tzw. GODZINA ŁASKI.
Dzięki modlitwie w tej godzinie Maryja obiecuje wiele łask dla duszy i ciała. „Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga”. Adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzi Legion Maryi. Po modlitwie w świątyni spotkanie formacyjno-modlitewne w salce na plebani. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W tym dniu suma odpustowa o godz. 11.00 w Pniowie.

5. Trwa czas rozprowadzania opłatków do Waszych domów. W tym tygodniu w dalszym ciągu czynność tę będzie kontynuowana. Ci, którzy w czasie roznoszenia opłatków byli nieobecni w swoich domach, mogą jeszcze je nabyć w zakrystii lub w siedzibie Caritas Parafii codziennie w dni powszednie od g. 15.00 do 17.30

6. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Minimalna cena 5.00 zł. Nabywanie przez nas świec w tym roku jest wyrazem włączenia się w pomoc dla dzieci potrzebujących wsparcia materialnego. Caritas równocześnie informuje, że czynny jest sklepik z dewocjonaliami w dni powszednie oprócz sobót od godz. 15.00 do 17.30. Można nabyć kalendarze na 2017 r., kartki świąteczne, wartościowe książki i przedmioty o treści religijnej.
7. Caritas Diecezji Sandomierskiej zwraca się z gorącą prośbą o wsparcie "Zbiórki Żywności" w Gorzycach w dniach 9 i 10 grudnia 2016 r. Pomóc może każdy z nas poprzez zakup artykułów spożywczych o wydłużonym terminie przydatności w sklepach sieci: Biedronka, Groszek, Spaar, Lewiatan, Stokrotka, sklep GS i złożenie zakupionych produktów w miejsca wskazane przez wolontariuszy Caritas. Zebrane produkty zostaną przekazane ludziom potrzebującym. Za okazane wsparcie Bóg zapłać!
8. Msze św. roratnie są odprawiane w naszym kościele o g. 6.00 rano. Zapraszamy w dalszym ciągu na roraty wszystkich, również prosimy o wsparcie dzieci i młodzieży w przeżywaniu tego nabożeństwa.

9. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubegłym tygodniu sprzątali kościół. Do sprzątania naszej światyni w najbliższą sobotę i następny poniedziałek zapraszamy mieszkańców Przybyłowa od nr 16-30 oraz mieszkańców ul 11 Listopada 2, 61- do końca.

10. Tradycyjnie z okazji zbliżających się Świąt stwarzamy okazję do podzielenia się odrobiną miłości z małym dzieckiem. Na choince zostały powieszone serduszka – każde serduszko to konkretne dziecko czekające na odrobinę radości z racji świąt. Zachęcamy Was drodzy do wzięcia serduszka i przygotowania paczki dla dziecka, którego płeć i wiek są napisane na serduszku. Po wykonaniu paczki prosimy serduszko przywiązać do niej oraz przynieść do kościoła i zostawić pod choinkę. Paczki te zostaną dostarczone do dzieci przed wigilią.

11.W najnowszym tygodniu „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in.: O podwójnej kradzieży świętego Mikołaja – z włoskiego miasta Bari, gdzie znajduje się najważniejsze sanktuarium tegoż świętego. Zaś w „Niedzieli” poruszająca historia Krzyśka, który uległ wypadkowi i mając zaledwie 2 procent szans na przeżycie, nadal żyje. Zachęcamy do lektury.

12. Komunikaty....