Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

III Niedziela Adwentu r. A

11 grudnia 2016 r.

 1. Dziś przypada trzecia niedziela Adwentu, zwana niedzielą „gaudete” – „radujcie się” od pierwszych słów antyfony na wejście dzisiejszej Mszy Świętej.

We wtorek, 13 grudnia modlimy się w intencji naszej Ojczyzny – w 35 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, polecamy także Miłosierdziu Bożemu ofiary stanu wojennego.

2. Caritas Parafii rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom - w ten sposób stwarza możliwość, aby świece te znalazły się na każdym stole wigilijnym w naszej parafii, a także zapalone na grobach naszych najbliższych w okresie świątecznym. Nabycie tych świec przyczynia się do zgromadzenia funduszy na pomoc potrzebującym dzieciom. Caritas składa podziękowania- Bóg zapłać! za okazane ludzkie i chrześcijańskie serce podczas akcji „Gromadzenia żywności” na paczki świąteczne dla potrzebujących pomocy. Również słowa uznania kierujemy do wolontariuszy - naszej młodzieży z Zespołu Szkół im. Por. Sarny, gimnanazjalistów i uczniów Szkół Podstawowych oraz personelu sklepów.

3. W piątek, 16 grudnia rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Również w tym dniu miesięczna nowenna do św. Andrzeja Boboli .

4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz.18.00 msza św. Po mszy św. nabożeństwo do MBNP. Na nowennę środową zapraszamy, jak zwykle wszystkich, ale szczególnie uczniów kl IV-VI szkół podstawowych.

5. W sobotę, 17 grudnia wypada XVII rocznica śmierci ks. Bronisława Szczupaka – wieloletniego proboszcza naszej parafii - o g. 6.00 zostanie odprawiona msza św. w Jego intencji.

6. Msze św. roratnie są odprawiane w naszym kościele o g. 6.00 rano. Również zachęcamy do śpiewania Godzinek przed mszą św. roratnią o g. 5.40. W przyszłą niedzielę początek rekolekcji adwentowych. Spowiedź 20 grudnia. Program podany na plakacie.

7. Jeszcze trwa czas rozprowadzania opłatków do Waszych domów. W tym tygodniu w dalszym ciągu czynność tę będzie kontynuowana. Wszyscy, którzy w czasie rozprowadzania opłatków byli nieobecni w swoich domach, mogą jeszcze je nabyć w zakrystii lub w siedzibie Caritas Parafii codziennie w dni powszednie od g. 15.00 do 17.30 oprócz soboty.

10. Składamy podziękowanie za spontaniczną odpowiedź na prowadzoną akcję „Podziel się odrobiną miłości z małym dzieckiem” - jest jeszcze do zabrania z choinki kilka serduszek.

11. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół. Do sprzątania naszej świątyni w najbliższą sobotę i następny poniedziałek zapraszamy mieszkańców Przybyłowa od nr 31-do końca oraz mieszkańców ul 11 Listopada 4,1-10.

12. W przyszłą niedzielę, III miesiąca ofiary składane w kopertach będą przeznaczone na wykonanie nowych przyściennych ławek w naszym kościele. Za dotychczas składane ofiary – Bóg zapłać.
W przyszła niedzielę o godz. 12 Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i rozdanie medalików dla dzieci, które jeszcze ich nie otrzymały . Po Mszy spotkanie

13. W najnowszym tygodniu „Gościa Niedzielnego” czytamy m.in.: O otwartym grobie Jezusa w Jerozolimie, który po raz pierwszy w dziejach, przez 60 minut, można było fotografować i pokazywać światu. Zaś w „Niedzieli” – List papieża Franciszka do 10-letniej włoskiej dziewczynki, który przeczytała z mamą na miesiąc przed swoją śmiercią. Zachęcamy do lektury.

           Rekolekcje Adwentowe

          18.XII - 21.XII.2016 r.

 

Niedziela - 18. XII. 2016 r:

7.00 - msza św. - nauka ogólna
                                     9.00 - msza św. - nauka rekolekcyjna dla gimnazjalistów,

                                              młodzieży Szkół Średnich, młodzieży pozaszkolnej.
10.30 - msza św.- nauka ogólna
                         12.00 - msza św. - nauka rekolekcyjna dla dzieci
 16.00 - msza św. - nauka ogólna
       17.00 – Nauka stanowa dla rodziców
   18.00 — msza św. - nauka ogólna

                                                                                           Poniedziałek - 19. XII. 2016 r

                                                                                         6.00 - roraty - nauka ogólna

                                                               9.00 – msza św – nauka rekolekcyjna dla chorych emerytów i rencistów.
      18.00 — msza św. - nauka ogólna

                                                                                            Wtorek - 20. XII. 2016 r

Dzień spowiedzi
g. 6.00 – roraty nauka ogólna
     g. 8.00 – msza św – nauka ogóln

     Spowiedź – g. 9.00 – 12.00

  Przerwa g. 12.00 – 14.30
     d.c. Spowiedzi – g 14.30 – 17.30
                 g. 18.00 - msza św – nauka rekolekcyjna

                                                                                                 Środa 21 grudnia 2016

                                                                   6.00 - roraty – Przekazanie Światła Betlejemskiego - zakończenie rekolekcji.

                                         (przynosimy ze sobą lampiony, świece Caritas)