Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

IV Niedziela Adwentu r. A
18 grudnia 2016
1. Od dzisiaj trwają rekolekcje Adwentowe, które prowadzi Ojciec Wiesław Zielonka z Siedlec ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którego serdecznie witamy w naszej parafii, Starajmy się je przeżyć w klimacie adwentowego oczekiwania, by z tym większą radością w sercu przywitać Przychodzącego Chrystusa. Porządek rekolekcji podany jest na plakatach przy wejściach do kościoła. Dzisiaj o g. 17.00 nauka stanowa dla małżonków.

 

 We wtorek spowiedź od g. 9.00 – 12.00 i od g. 14.30 -17.30.  W środę zakończenie rekolekcji na roratach o g. 6.00.

2. W sobotę w Wigilię Bożego Narodzenia ostatnia Msza św. roratnia o godz. 6.00. W godzinach popołudniowych po zachodzie słońca w naszych domach rodzinnych przeżywamy Wieczerzę Wigilijną. Zadbajmy o tradycyjną chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. To także okazja do pojednania, do scalenia naszych rodzin. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma świętego o Narodzeniu Pana Jezusa (Łk. r 2), łamanie opłatkiem i śpiew kolęd oraz pastorałek. Nie podajemy w tym dniu napojów alkoholowych. Przy wigilijnym stole wspominamy tych, którzy od nas odeszli do wieczności. Niech czas świąt będzie dla nas czasem szczerego i życzliwego zainteresowania się bliźnimi(biednymi i samotnymi), którzy są tak blisko nas. Stało się już w całej Polsce tradycją, że w każdym domu, na stole wigilijnym stawiamy świecę Caritas, dla wyrażenia naszej łączności i otwartego serca dla dzieci potrzebujących pomocy. Jeżeli ktoś jeszcze nie ma świecy – dzisiaj i juro będzie można je nabyć na placu kościelnym.

3. Pasterka o g. 24.00 – porządek mszy św. w Uroczystość Bożego Narodzenia i II dzień świąt – w Święto św. Szczepana jak w każdą niedzielę. W pierwszy i drugi dzień świąt nie będzie tylko mszy św. o g. 18.00.

4. 30 grudnia w tym roku przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Niech Święta Rodzina będzie wzorem i wsparciem dla wszystkich naszych rodzin. Uroczystość św. Rodziny jest także patronalnym świętem naszych sióstr – modlimy się w ich intencji – o liczne i dobre powołania do Zgromadzenia.  W tym dniu msze św o g 8.00 i 18.00.

5. Składamy w imieniu dzieci podziękowanie „Bóg zapłać” za złożone paczki z akcji „Podziel się odrobiną miłości z małym dzieckiem”.

6. Dziś w „Gościu Niedzielnym” historia młodego męża, który najpierw pytał, za jakie grzechy coś takiego przytrafiło się jego rodzinie, a teraz zapisał się do Żywego Różańca i zachęca do tego inne młode małżeństwa. Ponadto: historie osób borykających się z problemami po skorzystaniu z zapłodnienia in vitro oraz dodatek – modlitwy do wykorzystania przy stole wigilijnym.
Zaś w „Niedzieli” – Rozmowa z o. Emilem Smolaną dominikaninem na temat zagrożeń płynących ze strony sekt. Zachęcamy do lektury.

7. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół. Do sprzątania naszej świątyni w najbliższy piątek i następny wtorek zapraszamy mieszkańców Sandomierskiej od nr 1-do 15 oraz mieszkańców ul 11 Listopada 4,11-20.
8. Dzisiaj, w III Niedzielę miesiąca ofiary składane w kopertach będą przeznaczone na wykonanie nowych przyściennych ławek. Za dotychczas składane ofiary – Bóg zapłać.

9. Od wtorku do czwartku na placu przy Domu Parafialnym będzie można składać do specjalnie przygotowanego kontenera makulaturę. Dochód przeznaczony jest na budowę studni im. Filipa Adwenta na peryferiach stolicy Kamerunu - Jaunde, w misji prowadzonej przez Siostry Pasjonistki z Polski. Siostry otrzymały tam grunt na budowę nowej placówki misyjnej. Jest to skrajnie biedna dzielnica, teren jest bardzo skalisty. Na dzień dzisiejszy została zebrana kwota około 67 tysięcy złotych. Przewidywany koszt budowy studni o głębokości około 80 metrów wraz ze zbiornikiem to 110-120 tysięcy złotych. Opiekę nad budową sprawuje Zarząd Generalny SS. Pasjonistek na czele z Matką Generalną (Warszawa).