Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

Święto św Szczepana – II Dzień Świąt Bożego Narodzenia
26 grudnia 2016 r.

1. Wszystkim parafianom i gościom życzymy pięknego i błogosławionego czasu Narodzenia Pańskiego. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie.

2. We wtorek święto św Jana Ewangelisty. Msza św o g. 8.00 i 18.00 – poświęcenie wina. W środę święto świętych Młodzianków Męczenników.

3. Postarajmy się Nowy Rok 2017 rozpocząć w imię Boże. W tym dniu przypada niedziela i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek mszy św jak w każdą niedzielę.

4. W środę ostatnia nowenna do MBNP w 2016 r. Msza św o g. 18.00, po niej nabożeństwo dziękczynne do Matki Bożej za wszystkie łaski otrzymane w kończącym się roku.

5. W środę rozpoczynamy duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Jest to okazja do spotkania i bliższego poznania się. Razem z wami pragniemy się modlić i przynosić wam dar Bożego błogosławieństwa. W czasie wizyty duszapasterskiej księża nie przyjmują ofiar w domach - można je składać na tacę w kopercie.
W środę - Przybyłów, Sienkiewicza, Mickiewicza, Słowackiego, Konopnickiej, Norwida, Prusa, Brzozowa, Reja, Krasickiego, Dąbrowskiej, Chopina, Tuwima, Plenerowa...
w czwartek – Motycze Poduchowne, Pączek Gorzycki, Zagłoby, Stawowa.
w piątek – ul Szkolna, Zielona, Kręta, Wrzawska, Szwedzka, Podwale,
w sobotę - Zalesie Gorzyckie (od g. 9.00 – 13.00).

6. W piątek, 30 grudnia w tym roku przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Niech Święta Rodzina będzie wzorem i wsparciem dla wszystkich naszych rodzin. Uroczystość św. Rodziny jest także patronalnym świętem naszych sióstr – modlimy się w ich intencji – o liczne i dobre powołania do Zgromadzenia.
W tym dniu msze św o g 8.00 i 18.00.

7. W sobotę - ostatni dzień roku 2016, podziękujemy Bogu za wszelkie łaski i dary podczas Mszy Świętej i w czasie nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego o godz. 16.00. Odśpiewamy uroczyste Te Deum (za którego odmówienie w ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami).

8. W przyszłą niedzielę, I miesiąca o g. 17.00 nabożeństwo różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu – zmiana tajemnic różańcowych.

9. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubegłym tygodniu sprzątali kościół. Do sprzątania naszej światyni w najbliższą sobotę g 9.00 i następny poniedziałek g 9.00 zapraszamy mieszkańców Sandomierskiej od nr 16-do 30 oraz mieszkańców ul 11 Listopada 4,21-30.

10. Dziś „Gość Niedzielny” na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Ponad 100 świątecznych stron – usiądź i spokojnie poczytaj m.in.: O człowieku, który odwiedził wszystkie miejsca, gdzie znajdują się materialne ślady Boga. I – jak o sobie mówi – nie interesują go pobożne bajeczki, ale prawdziwe historie.
Zaś w „Niedzieli” – Nikt z nas nie wymyśliłby Boga, który przychodzi do nas osobiście, chociaż z góry wie, że zostanie najbardziej drastycznie skrzywdzony w całej historii ludzkości – mówi ks. Marek Dziewiecki znany rekolekcjonista i psycholog. W numerze również dodatek: Film DVD o Św. Janie Pawle II, pokazujący życie i duchową sylwetkę Papieża Polaka oraz kalendarz na 2017 rok. Cena 10 zł.

11. Komunikaty...