Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
1 stycznia 2017 r

1. W tych pierwszych godzinach Nowego Roku 2017 składamy Wam serdeczne życzenia: Niech Wam Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Wami, niech Was obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku Wam oblicze swoje i niech Was obdarzy pokojem.

W dniu dzisiejszym o g. 17.00 nabożeństwo różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu – zmiana tajemnic różańcowych.

 2. W tym tygodniu w piątek, 6 stycznia, uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w polskiej tradycji świętem Trzech Króli. Tego dnia w kościołach święcona jest kreda, którą zgodnie z dawnym zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to wyrazić, że jak kiedyś Oni, tak teraz my chcemy szukać Chrystusa i cieszyć się znalezieniem Go w naszym życiu. Oznakowanie w ten sposób drzwi naszych domów i mieszkań posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa oczekują. Msze św. będą odprawiane w naszej świątyni jak w każdą niedzielę. Na każdej mszy św. będzie poświęcenie kredy i kadzidła.

3. W tym tygodniu d. c. wizyty duszpasterskiej:
w poniedziałek od g. 15.30– ul. Zakole 2; 4; 6, 1-40
we wtorek od g 15.30 – ul. Zakole 6,41-80; 8; 10
w środę od 15.30 – Edukacji Narodowej 2; 4
w czwartek od g. 15.30 – 3 Maja 5 i 7
w sobotę od g 9.00 - Sandomierska, Odlewników, ks. Adama Osetka, Piłsudskiego, Krzywa, Osiedle Fantazja.
W czasie wizyty duszpasterskiej odprawiamy mszę św. o g. 8.00 rano, nie będzie mszy św. o g. 18.00, z wyjątkiem środy.

4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – msza św o godz. 18.00.po niej nabożeństwo. Na nowennę – pierwszą w tym roku kalendarzowym - zapraszamy wszystkie stany - dzieci, młodzież i starszych – będziemy się modlić, by Matka Najświętsza wspomagała nas przez wszystkie dni rozpoczętego nowego roku 2017, byśmy czuli się bezpieczni w Jej Macierzyńskich ramionach.

5. W uroczystość Trzech Króli – wypada I piątek miesiąca. Zwracamy się z prośbą do tych wszystkich, którzy obchodzą I piątki miesiąca, aby w tym dniu korzystali z posługi Sakramentu Pokuty w czasie mszy św. Ponieważ w I piątek wypada święto, odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w domach przenosimy na przyszły piątek tj 13. I od godz. 8.30.

6. W Uroczystość Objawienia Pańskiego (6 stycznia) ulicami naszej parafii przejdzie Orszak Trzech Króli. Przy wspólnym, radosnym kolędowaniu będziemy z trzech miejsc zmierzali do betlejemskiej szopki w naszym kościele. Pierwszym punktem wymarszu będzie szkoła podstawowa nr 1 – orszak Króla Kacpra, wyróżniający się zieloną kolorystyką. Drugim punktem będzie szkoła podstawowa nr 2 – orszak Króla Melchiora, wyróżniający się kolorystyką niebieską. Trzecim punktem wymarszu będzie krzyż przy ul Żwirki i Wigury – orszak Króla Baltazara, wyróżniający się kolorystyką czerwoną. Rozpoczęcie o godz. 11.20 zakończenie wspólnym kolędowaniem i Eucharystią o godz. 12.00 przy szopce w kościele. Każdy może się przyłączyć do Orszaku, stając się nie tylko biernym widzem, ale aktywnym uczestnikiem tego wydarzenia. Zachęcamy aby przebierać się za kolędników, rycerzy, panny dworskie, pasterzy, aniołów, a przede wszystkim za któregoś z Trzech Króli – pamiętając o przypisanym do każdej grupy kolorze. Zapraszamy do udziału w orszaku całe Rodziny.

7. W przyszłą niedzielę po mszy św. o g. 16.00 spotkanie opłatkowe Komitetu Rozbudowy i Remontu Kościoła, Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie, Legionu Maryi, chóru parafialnego, Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym, Caritas Parafii, Towarzystwa św. Brata Alberta, Apostolstwa Modlitwy za kapłanów. Serdecznie zapraszamy.

8. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół. Do sprzątania naszej świątyni w najbliższy piątek i następny wtorek zapraszamy mieszkańców Sandomierskiej od nr 31-do 45 oraz mieszkańców ul 11 Listopada 4, 31-40.

9. Zachęcamy do lektury 1. numeru „Niedzieli” , którego głównym tematem jest 50-ty Światowy Dzień Pokoju. W Orędziu na ten dzień papież Franciszek życzy każdemu pokoju i wyraża zapewnienie o swej modlitwie, „aby obraz i podobieństwo Boga w każdym człowieku pozwoliły nam uznawać się nawzajem za święte dary obdarzone ogromną godnością”.