Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

III Niedziela Wielkanocy r. B

1. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Dzięki tej mocy stajemy się wolni od samych siebie, od krępujących schematów i przyzwyczajeń. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się poprzez nasz pełny udział w Eucharystii.

 

 2. Dzisiaj, w III niedzielę miesiąca ofiary skladane w kopertach przeznaczone będą na wykonanie nowych ławek do naszego kościoła. Bóg zapłać za dotychczas składane ofiary na ten cel.

 3. Dziś w naszej diecezji na Świętym Krzyżu rozpoczyna się Peregrynacja Krzyża i Ikony NMP Salus Populi Romani, symboli Światowych Dni Młodzieży. W tym wydarzeniu uczestniczy delegacja młodzieży ze wszystkich parafii naszego dekanatu. W dniach 30 kwietnia i 1 maja Nawiedzenie symboli ŚDM odbędzie się w naszym dekanacie. Już dziś zapraszamy Was (wszystkich) do włączenia się w przeżywanie Nawiedzenia św Krzyża i Matki Bożej w Ikonie Ocalenia wiernych. Szczegółowy program zostanie podany w przyszłą niedzielę.

 4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 18.00 msza

św., po niej nabożeństwo. Serdecznie na nowennę środową zapraszamy wszystkich, ale szczególnie uczniow kl III gimnazjum, ich rodziców i wychowawców. Po nowennie spotkanie formacyjne (z udziałem rodziców) w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

 5. W czwartek uroczystość liturgiczna św Wojciecha BM – głownego Patrona Polski. Msze św rano o g 8.00 i wieczoerm o g 18.00

 6. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę na godz. 9.00 i następny poniedziałek na godz. 9.00 - zapraszamy mieszkańców ul. 11 listopada 8, 41-50; ul 3 Maja 7,11-20.

 7. Zapraszamy do lektury prasy

 katolickiej. W Niedzieli: ,,100 lat temu w Turcji dokonano po raz pierwszy w XX wieku czystki etnicznej ok 2,5 mln ludzi. Ten sposób eksterminacji stosowany był później przez hitlerowców." W Gościu Niedzielnym: ,,Grupa światowej sławy naukowców, zaapelowała o wstrzymanie wszelkich prób modyfikowania genów ludzkich zarodków."