Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

27 maja 2018 r.

 

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
31 maja /czwartek/ - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
1 czerwca /piątek/ - św. Justyna, męczennika
2 czerwca /sobota/ - wsp. bł. Sadoka i towarzyszy, męczenników sandomierskich.
Dzisiejsza niedziela kończy okres Komunii św. wielkanocnej.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy modlić się za wszystkich strażaków z okazji Gminnego Dnia Strażaka. Przy tej okazji będzie można zobaczyć w remizie wystawę zabytkowego sprzętu strażackiego oraz paradnych hełmów strażackich.

3. Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwa majowe dzisiaj o godz. 17.00 a w dni powszednie o godz. 17.30.

4. Adoracja eucharystyczna /prowadzona przez młodzież/ zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym, jutro /poniedziałek/ po Mszy św. wieczornej.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.

6. W czwartek /31 maja/ w Boże Ciało Msze św. w kościele o godz. 7.00; 9.00 /główna Msza św./; 16.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe z procesją przy kościele o godz. 17.00.

Tegoroczna procesja Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 9.00 przejdzie ulicami: wyjście z kościoła w kierunku ul. ks. Adama Osetka, następnie ul. Odlewników i Szkolną i powrót do kościoła. Bardzo dziękujemy za przygotowanie trasy i ołtarzy. Wszystkie dzieci I-Komunijne zapraszamy w strojach komunijnych. Dziewczynki prosimy do sypania kwiatów a chłopców do asysty z dzwonkami. Zaproszenie kierujemy także do dzieci przedszkolnych oraz I i II klasy szkoły podstawowej.

Strażaków prosimy o niesienie baldachimu i chorągwi. Panie i dziewczęta prosimy o przygotowanie feretronów w środę po Mszy św. wieczornej.

7. W oktawie Bożego Ciała zapraszamy w dni powszednie na Mszę św. o godz. 18.00 po której nastąpi procesja ze śpiewem litanii do Serca Jezusowego. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału także dzieci.

Próba dla dzieci, które chcą sypać kwiaty podczas procesji we wtorek i środę po Mszy św. wieczornej.

8. W związku z Uroczystością Bożego Ciała prosimy o uporządkowanie grobów naszych bliskich zmarłych na naszych cmentarzach.

9. W Boże Ciało zapraszamy wszystkich chętnych na koncert Jednego Serca i Jednego Ducha do Rzeszowa. Wyjazd autokaru o godz. 17.00 Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

10. W najbliższym tygodniu przypada I piątek, sobota i niedziela czerwca.

Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w I piątek od godz. 8.30.

Adoracja eucharystyczna w I piątek od godz. 15.00 rozpoczęcie koronką do Bożego Miłosierdzia. Spowiedź w I piątek rano od godz. 7.30 do 8.30 oraz popołudniu od godz. 15.00.

W I sobotę różaniec przed figurą Matki Bożej Fatimskiej z racji Oktawy Bożego Ciała wyjątkowo o godz. 17.30 następnie Msza św. i procesja eucharystyczna.

W niedzielę za tydzień z racji Oktawy Bożego Ciała zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17.00 będzie połączona z procesją eucharystyczną.

11. Przypominamy, że wyjazd na parafialny spływ kajakowy do Zwierzyńca jest w najbliższą sobotę /2 czerwca/ o godz. 7.30 z parkingu naprzeciw kościoła. W programie ujęto Mszę św. w tzw. „kościele na wodzie”, spływ kajakami oraz ognisko. Z racji bardzo dużego zainteresowania wyjazdem nie ma możliwości wybiórczego korzystania z punktów programu /np. tylko Msza św. i ognisko/ i blokowania miejsca innym chętnym. Jednocześnie informujemy, że kolejność zajmowania miejsc w autobusach związana jest z kolejnością zapisania się osób.

12. Serdecznie zapraszamy na Papieski Rodzinny Rajd Rowerowy 9 czerwca /sobota/. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Trasa tegorocznego rajdu biegnie z Sandomierza do Sandomierza /ok. 40 km/. Wyjazd rowerami z Gorzyc o godz. 7.45.

13. Zapraszamy wszystkich parafian na główne Uroczystości  Jubileuszowe związane z 200-leciem naszej Diecezji, które przeżywać będziemy 16 czerwca 2018 roku w Sandomierzu. Msza św. o godz. 11.00 w Katedrze a następnie spotkanie w ogrodach seminaryjnych. Zainteresowanych udziałem prosimy o kontakt z księżmi.

14. Informujemy, że w związku z wejściem w życie ustawy o ochronie danych osobowych, wydawanie wszelkich dokumentów w kancelarii parafialnej będzie możliwe tylko osobom, których dane dokumenty dotyczą /poza wypadkiem upoważnienia notarialnego/. Jednocześnie przypominamy, że kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 16.00-17.30 oraz dodatkowo każdorazowo w nagłych sytuacjach.

15. Dziękujemy rodzicom dzieci rocznicowych, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /2 i 4 czerwca/ o godz. 9.00 podejmują mieszkańcy ul. 11 Listopada 2/21-40.

16. W minionym tygodniu zamontowano w kościele system multimedialny, którego częściowe, próbne działanie pozwala na skonfigurowanie dla potrzeb w parafii. Wyrażamy wdzięczność za wsparcie w realizacji podjętej inwestycji.

Dziękujemy wszystkich za ofiary złożone do kopert w minioną niedzielę oraz za dar młodzieży bierzmowanej na poczet należności za wykonane ławki przyścienne. Bóg zapłać.

17. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.

18. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Wincenty Krysa z Gorzyc i śp. Ireneusz Trościński z Motycza Poduchownego, którego pogrzeb odbędzie się jutro. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…