XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 sierpnia 2018 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
14 sierpnia /wtorek/ - wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
15 sierpnia /środa/ - Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Msze św. w porządku niedzielnym
17 sierpnia /piątek/ - wsp. św. Jacka, prezbitera.

3.
Trwa sierpień – miesiąc ważnych wydarzeń w historii Ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek, miesiąc modlitwy o trzeźwość Narodu i miesiąc wytężonej pracy przy żniwach. Polecajmy wszystkie te sprawy uczestnicząc m.in. w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę po Mszy św. wieczornej o godz.18.30.

4. Dzisiaj ostatni dzień Pieszej Pielgrzymki i dotarcie na Jasną Górę. Dziękujemy za modlitewne wsparcie pielgrzymów i zachęcamy w tym ostatnim dniu, aby dołączyć do dzieła duchowego pielgrzymowania, przyjmując Komunię św., odmawiając różaniec oraz podejmując osobiste wyrzeczenie. Pielgrzymi z naszymi księżmi serdecznie wszystkich pozdrawiają z Jasnej Góry.

6. Zapraszamy do udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie 2019 r. Jest możliwość dołączenia do wyjeżdżających pielgrzymów. Plan zawiera m.in. pobyt w Meksyku u Matki Bożej
z Guadalupe oraz diecezjalne i centralne obchody Dni Młodzieży w Panamie razem z papieżem Franciszkiem.

7. Dziękując Panu Bogu za każde powołanie kapłańskie, zgodnie z prośbą bpa diecezji po każdej Mszy św. niedzielnej zostaną odmówione modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem
z prośbą o nowe, święte i liczne powołania kapłańskie z naszych rodzin i parafii.
Jednocześnie informujemy o drugim terminie rekrutacji w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu zachęcając do kontaktu z przełożonymi Seminarium.

9. Uroczystość Gminnych Dożynek odbędzie się w środę /15 sierpnia/ w parafii Trześń, kościół w Orliskach o godz. 14.00. Serdecznie Zapraszamy

8. Uroczystość Parafialnych Dożynek odbędzie się w niedzielę za tydzień /19 sierpnia/ na Mszy św. o godz. 10.30. Serdecznie zapraszamy.

9. Informujemy, że od dnia 1 września br. nastąpi zmiana godziny porannej Mszy św. w ciągu tygodnia na godz.7.00. Wszystkie intencje mszalne zapisane na godz. 8.00 będą wówczas sprawowane

o godz. 7.00.

11. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Ofiary składane w kopertach za tydzień będą przeznaczone na kolejny etap w upiększaniu naszego kościoła tj. ławek i obudowy przyściennej oraz doświetlenie wnętrza. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom niech Bóg błogosławi.

12. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół. Prace porządkowe
w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /18 i 20 sierpnia/ o godz. 9.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. Por. Sarny 1/31-60.

13. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła

i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.