Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

V Niedziela Wielkanocy r. B

3 Maja 2015 r

1. Trwa okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa Zmartwychwstałego. Wykorzystajmy ten czas na umocnienie duchowe poprzez przystąpienie do sakramentu pokuty i Eucharystii. Dzisiaj w ciągu dnia tradycyjna loteria fantowa prowadzona przez nasz Caritas parafialny - przed Domem Parafialnym. Caritas składa gorące podziękowania wszystkim dobroczyńcom.

 

 2 Dzisiaj w I Niedzielę miesiąca o godz. 17.00 nabożeństwo majowe, po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

 3. W poniedziałek, 4 maja wspomnienie w liturgii Kościoła św. Floriana, męczennika, patrona strażaków.

 4. W środę, 6 maja, obchodzimy święto liturgiczne Apostołów Filipa i Jakuba

W czwartek, I miesiąca, o g. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu - koronka do Miłosierdzia Bożego - adoracja Najświętszego Sakramentu, w tym czasie okazja do spowiedzi. Nabożeństwo majowe w tym dniu wyjątkowo o g. 17.30.

 5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 18.00 msza św., po mszy św. nabożeństwo do MBNP połączone z majówką. Jak zwykle na nowennę zapraszamy wszystkich, ale szczególnie dzieci z kl „0”, I i II oraz rodziców i wychowawców.

6. Trwa miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po mszy św. o godz. 18.00. W niedziele i święta o godz. 17.00. Gorąca zachęcamy Was do licznego udziału w nabożeństwach majowych: dzieci, młodzież, starszych. Ci, którzy z różnych względów nie będą mogli przybyć do kościoła, niech się organizują przy kapliczkach i wysławiają Najświętszą Maryję poprzez śpiew litanii loretańskiej.

 7.  W piątek, 8 maja, przypada uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W piątek będziemy odwiedzać chorych w domach z posługą sakramentalną od g. 8.30.

 8. Za tydzień (10.maja) w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. dzieci z klasy drugiej – Msza św. na tę okoliczność będzie o g.10.00; zamiast o g.10.30. Pozostałe msze św. o zwyklej porze. O godz. 17.00 druga część uroczystości I Komunii św. Przed uroczystością I Komunii św. w sobotę 9 maja od godz. 8,30 spowiedź – dzieci, rodziców, rodzeństwa, dziadziów, rodziców chrzestnych.

 9.  Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół. Do sprzątania kościoła przed uroczystością I Komunii św. zapraszamy rodziców w sobotę, 9 .V od g. 10.30; w poniedziałek, 11.V od g. 14.30.

 10. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia peregrynacji symboli ŚDM w naszym dekanacie i parafii.

 11. Składamy gratulacje dla naszych ministrantów: Kacpra Jóźwika za zajęcie I miejsca i Dominika Robaka II miejsca w turnieju tenisa stołowego diecezji sandomierskiej.

 12. Msza św w intencji rodzin z III kl ul Zakole 8 z racji Nawiedzenia Ikony MBNP zostanie odprawiona 3 czerwca (środa) o g. 18.00.

 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym: ,,Pierwsza w Polsce rozmowa z mężem i córką Asi Bibii, chrześcijanką więzioną od 6 lat w celi i czekającą na karę śmierci. Winą Pakistanki było to, że włożyła kubek do wiadra, z którego wcześniej piły muzułmanki." A w Niedzieli: ,,Królowanie Maryi w Polsce wystawiane jest coraz częściej na próby, które przychodzą ze strony już nie tylko zdeklarowanych wrogów Kościoła, ale też obojętnych katolików."