Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

VI Niedziela Wielkanocy r. B
10 maja 2015 r.

 

1. W dniu dzisiejszym o godz. 10. 00 Uroczystość I Komunii św. O g. 17.00 druga część uroczystości. Spoglądamy na odświętnie ubrane dzieci idące w tych dniach ulicami naszej parafii. Widok ten raduje nasze serce – dzieci te są Apostołami obecnego w Eucharystii Chrystusa Pana . Modlimy się w ich intencji.

2. W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu, Caritas Parafii prowadzi dzisiaj zbiórkę ofiar do puszek.

 

3. W tym tygodniu Dni Krzyżowe modlimy się o urodzaje. We wtorek o g 19.15 msza św na Pączku G.

4. Przez kolejne majowe dni razem z Maryją modlitewnie oczekujemy na Zesłanie Ducha Świętego w Dzień Zielonych Świąt. Z codzienną Eucharystią i majowym nabożeństwem łączymy także nowennę do Ducha Świętego, która rozpocznie się w najbliższy piątek. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po mszy św. o godz. 18.00. W niedziele i święta o godz. 17.00.

5. W środę nowenna do matki Bożej Nieustającej Pomocy. O g. 18.00 msza św. Po mszy św. nabożeństwo do MBNP polączone z majówką. Serdecznie wszystkich zapraszamy, po nowennie próba chóru.
13 maja(środa), Wspomnienie Matki Boże Fatimskiej. Nabożeństwo fatimskie w Radomyślu o g. 20.00.

6. We czwartek obchodzimy Święto liturgiczne św. Macieja Apostoła.

7. W sobotę, 16 maja w naszej parafii Uroczystość odpustowa św. Andrzeja Boboli. Porządek mszy św.: pierwsza msza św. o g. 8.00, uroczysta suma odpustowa o godz. 11.00. Popołudniu: godz. 16.00, o godz. 17.00 nabożeństwo majowe. Ostatnia msza św. o godz. 18.00. Zachowajmy charakter świąteczny tego dnia. Od srody rozpoczynamy Triduum przed Uroczystością św. Andrzeja.

8. W przyszłą niedzielę (III miesiąca) ofiary skladane w kopertach przeznaczone będą na wykonanie nowych ławek do naszego kościoła. Bóg zapłać za dotychczas składane ofiary na ten cel.

9. Składamy gorące podziękowania – Bóg zapłać rodzicom dzieci Pierwszokomunijnych za przeprowadzoną akcję dekoracji i sprzątania kościoła. Do sprzątania kościoła w najbliższy piątek i następny poniedziałek zapraszamy rodziców dzieci obchodzących Rocznicę I Komunii św..

10. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. - o g. 9.00 Rocznica I Komunii św. Spowiedź dla dzieci i rodziców w piątek, 15 V od g. 16.30.

11. . W tym roku glówna msza św w uroczystość Bożego Ciala zostanie odprawiona na Osiedlu. Prosimy o przygotowanie oltarza głównego i czterech ołtarzy stacyjnych.

12 W środę zbiórka wszystkich ministrantów o godz. 17.

13. W naszej Ojczyźnie wybieramy dzisiaj Prezydenta Rzeczypospolitej. Módlmy się o światło Ducha Św i miłość do Ojczyzny dla wszystkich Polaków. Udział w wyborach i głosowanie zgodne z sumieniem to wyraz odpowiedzialności za losy Ojczyzny.

14. Ośrodek Rekolekcyjny w Radomyślu nad Sanem organizuje w dniach 27 czerwca – 4 lipca Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy do 31 maja. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły: ks. Marian Bolesta - tel 513070801

15. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym: ,,Polskę odwiedził charyzmatyczny Ewangelizator, który urodził się bez rąk i bez nóg. W Poznaniu powiedział m. in. - Trzymam w szafie parę butów, na wypadek, gdyby Bóg dał mi ręce i nogi, ale uważam, że nie ma większego cudu od tego , gdy ktoś zbliża się do Boga." A w tygodniku Niedziela: ,,W obozie koncentracyjnym w Dachau zginało najwięcej kapłanów w dziejach chrześcijaństwa. Połowa więzionych tam księży była polakami."

16. Msze św. w intencji pielgrzymów do Chorwacji i ich rodzin zostaną odprawione: 16 V - 11.00, 18 V - 7.00 (Trześń), 19 V,30 V - 18.00, 31 V - 10.30