ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

20 maja 2018 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

21 maja /poniedziałek/ - Święto NMP Matki Kościoła – Msze św. o godz. 8.00; 11.00; 16.00 i 18.00

22 maja /wtorek/ - wsp. św. Rity z Casci, zakonnicy

24 maja /czwartek/ - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

26 maja /sobota/ - wsp. św. Filipa Neri, prezbitera.

Za tydzień Niedziela Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres Komunii św. wielkanocnej.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się Uroczystość I Rocznicy Komunii świętej.

3. We wtorek w dzień św. Rity z Casci /patronki od spraw beznadziejnych/ na Mszy św. o godz. 18.00 dokonamy poświęcenia przyniesionych ze sobą czerwonych róż. W czasie procesji z darami zostanie przyniesiony do ołtarza koszyk z zapisanymi na kartkach intencjami spraw bardzo trudnych
i beznadziejnych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy

4. W piątek /25 maja/ młodzież otrzyma bierzmowanie. Sakramentu na Mszy św. o godz. 18.00 udzieli bp Krzysztof Nitkiewicz.

Próba generalna dla młodzieży we wtorek po Mszy św. wieczornej.

Spowiedź w czwartek o 16.00

Sprzątanie i dekoracja kościoła przez młodzież oraz rodziców w czwartek po Mszy św. wieczornej.

5. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy modlić się za wszystkich strażaków
z okazji Gminnego Dnia Strażaka.
Przy tej okazji będzie można zobaczyć w remizie wystawę zabytkowego sprzętu strażackiego oraz paradnych hełmów strażackich.

6. Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedzielę i święta o godz. 17.00. Zachęcamy również do organizowania modlitwy litanią loretańską przy kapliczkach na terenie parafii.

7. Bardzo dziękujemy parafianom za wspólną modlitwę o urodzaje i zachowanie plonów ziemi. Msza św. w intencji mieszkańców Zalesia Gorzyckiego będzie sprawowana 17 sierpnia 2018 r. o godz. 8.00, Górki Plebańskiej 18 sierpnia 2018 r. o godz. 8.00, Pączka Gorzyckiego 20 sierpnia o godz. 18.00.

8. Adoracja eucharystyczna /prowadzona przez młodzież/ zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym, jutro /poniedziałek/ po Mszy św. wieczornej.

9. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.

10. Spotkanie scholi starszej w poniedziałek po adoracji eucharystycznej.

11. Spotkanie ministrantów i lektorów w środę o godz. 16.30.

12. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych w piątek o godz. 16.30.

13. Spotkanie chóru w środę po Mszy św. wieczornej w domu u sióstr.

14. Spotkanie Legionu Maryi w czwartek o godz. 16.00.

15. Tegoroczna procesja Bożego Ciała /31 maja/ przejdzie ulicami: wyjście z kościoła w kierunku
ul. ks. Adama Osetka, następnie ul. Odlewników i Szkolną i powrót do kościoła. Bardzo dziękujemy za przygotowanie trasy i ołtarzy.

Zapraszamy wszystkich chętnych na koncert Jednego Serca i Jednego Ducha do Rzeszowa. Wyjazd autokaru w Boże Ciało o godz. 17.00 Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

16. Zapraszamy wszystkich chętnych na parafialny spływ kajakowy na Roztoczu w Zwierzyńcu,
2 czerwca 2018 r.
Zapisy na 3 autobus w zakrystii i kancelarii.

17. Zapraszamy wszystkich parafian na główne Uroczystości  Jubileuszowe związane z 200-leciem naszej Diecezji, które przeżywać będziemy 16 czerwca 2018 roku w Sandomierzu. Msza św. o godz. 11.00 w Katedrze a następnie spotkanie w ogrodach seminaryjnych. Zainteresowanych udziałem prosimy o kontakt z księżmi.

18. Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii diecezjalnej w Sandomierzu zachęca
do rodzinnego pielgrzymowania w Roku Jubileuszowym w naszej diecezji. Szczegółowe informacje
na tablicy ogłoszeń.

19. Zapraszamy nauczycieli, wychowawców oraz pracowników oświaty na Ogólnopolską Pielgrzymkę na Jasną Górę 1-2 lipca 2018 r. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Przemysława.

20. Informujemy, że w związku z wejściem w życie ustawy o ochronie danych osobowych, wydawanie wszelkich dokumentów w kancelarii parafialnej będzie możliwe tylko osobom, których dane dokumenty dotyczą /poza wypadkiem upoważnienia notarialnego/. Jednocześnie przypominamy, że kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 16.00-17.30 oraz dodatkowo każdorazowo w nagłych sytuacjach.

21. Dziękujemy rodzicom dzieci rocznicowych, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /26 i 28 maja/ o godz. 9.00 podejmują rodzice bierzmowanych.

22. W dzisiejszą niedzielę (III miesiąca) ofiary składane w kopertach przeznaczamy na wyrównanie za wykonane do tej pory ławki przyścienne oraz podejmowane kolejne inwestycje. Bardzo dziękujemy za wszelką życzliwość w realizowaniu podjętych zadań.

23. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.