Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 września 2018 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
18 września /wtorek/ - Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski
20 września /czwartek/ - wsp. św. męczenników koreańskich Andrzeja, prezbitera, Pawła i Towarzyszy
21 września /piątek/ - Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

2. Adoracja eucharystyczna zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym
w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej o godz.18.00.

4. Parafialne grupy dla dzieci i młodzieży serdecznie zapraszają do współpracy dotychczasowe i nowe osoby: Oaza Dzieci Bożych, Oaza młodzieżowa, ministranci młodsi i kandydaci, lektorzy, schola dziecięca, schola młodzieżowa. Wszystkie spotkania odbywają się w domu parafialnym. Szczegółowe informacje o dniu i godzinie spotkań są na tablicy ogłoszeń.

5. Spotkanie rodziców dzieci przed I Komunią św. dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00.

6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII szkoły podstawowej /każde rozpoczyna się Mszą św. o godz. 18.00/: klasa VIII A w poniedziałek; klasa VIII B i VIII z SP1w czwartek, klasa VIII C w piątek.

7. Uroczystość rozpoczynająca bezpośrednie przygotowanie do bierzmowania odbędzie się w niedzielę za dwa tygodnie /30 września/ na Mszy św. o godz. 16.00 a po niej spotkanie na sali widowiskowej w domu parafialnym. Uroczystość dotyczy uczniów klas VIII Szkół Podstawowych oraz klas III Gimnazjum a także ich rodziców. W trakcie uroczystości zostaną złożone deklaracje sumiennego przygotowania się przez młodzież do bierzmowania oraz aktywnego wsparcia rodziców w tym dziele. Inne osoby, które z różnych powodów nie przystąpiły do bierzmowania w minionych latach a chcą go przyjąć prosimy o bezpośredni kontakt z księżmi.

8. Spotkanie dla chóru odbędzie się w środę po nowennie do MBNP w domu parafialnym. Zapraszamy dotychczasowych chórzystów oraz nowe chętne osoby.

9. Spotkanie Legionu Maryi w każdy czwartek o godz. 16.30.

10. Spotkanie Domowego Kościoła w piątek o godz. 19.00. Zapraszamy dotychczasowych i nowych małżonków. Odpowiedzialnym za wspólnotę jest ks. Przemysław

11. W następny wtorek /25 września/ przypadają imieniny naszego ks. Prałata Władysława Drewniaka. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji solenizanta. Jednocześnie wszystkich, którzy chcieliby złożyć życzenia księdzu Prałatowi zapraszamy na imieninowe ciastko w najbliższą niedzielę /23 września br. do domu parafialnego /Wieczernik/ bezpośrednio po Mszy św. o godz. 16.00.

12. Serdecznie zapraszamy na Uroczystość Patronalną Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Adama Osetka w poniedziałek za tydzień /24 września br./: dodatkowa Msza św. o godz. 8.00 a następnie złożenie kwiatów na grobie ks. Adama Osetka.

13. Informujemy, że wyjazd na diecezjalną pielgrzymkę do patronów diecezji św. Stanisława 

w Krakowie na Wawelu i bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie jest w najbliższą sobotę
/22 września br./ o godz. 5.00. Powrót ok. 19.00. Jest jeszcze możliwość zapisania się na wyjazd. Zapraszamy.

14. Informujemy, że wyjazd uczestników 2-dniowej pielgrzymki autokarowej w Bieszczady nastąpi
w najbliższą sobotę /22 września br./ o godz. 5.00 z parkingu na osiedlu obok sklepu Groszek.

15. Zapraszamy młodzież do udziału w spotkaniu ewangelizacyjnym Stadion Młodych na Stadionie Narodowym w Warszawie 6 października br. Koszt: 50 zł. Zapisy u ks. Damiana Szypuły.

16. Od dnia 1 września br. nastąpiła zmiana godziny porannej Mszy św. w ciągu tygodnia 

na godz.7.00. Wszystkie intencje mszalne zapisane na godz. 8.00 będą sprawowane o godz. 7.00.

17. Spotkania /katechezy/ w ramach tzw. Kursu przedmałżeńskiego odbywać się będą w tym roku
w każdy piątek o godz. 19.00 w domu parafialnym. Harmonogram spotkań na tablicy ogłoszeń.

18. W imieniu Schroniska św. Brata Alberta zwracamy się z prośbą o przekazywanie dobrowolnych darów płodów rolnych na rzecz podopiecznych schroniska. Ci, którzy nie są producentami żywności mogą wesprzeć dzieło przekazując ofiary na konto Schroniska. Szczegółowe informacje są na plakacie na tablicy ogłoszeń.

19. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Ofiary składane 

dzisiaj w kopertach /III niedziela miesiąca/ będą przeznaczone na zamontowane nowe oświetlenie prezbiterium.

Jednocześnie bardzo dziękujemy tak wielu osobom za przekazywane dary do domu parafialnego
i plebanię. Wyrażamy również wdzięczność za wszelką pomoc przy pracach parafialnych m.in.
za renowację i pomalowanie krzyża z informacjami przy kościele. Wszystkim darczyńcom
i dobrodziejom niech Bóg błogosławi.

20. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół. Prace porządkowe
w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /22 i 24 września/ o godz. 8.00 prosimy, aby podjęli parafianie z ul. Pańskiej, ul. Krzywej i ul. Zielonej.

21. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.